ԵԽԽՎ մոնիտորինգի հանձնաժողովի զեկուցող Եժի Յասկերնիայի այցը Հայաստան
ԵԽԽՎ մոնիտորինգի հանձնաժողովի զեկուցող Եժի Յասկերնիան եւ հանձնաժողովի քարտուղար Դավիդ Չուպինան Հայաստան կժամանեն հունիսի 11-ին: Նույն օրը նախատեսված են հանդիպումներ Հայաստանում ԵԽ անդամ երկրների դեսպանների, ԵԱՀԿ գրասենյակի ղեկավարի եւ միջազգային կազմակերպությունների, ազգային փոքրամասնությունների, ԶԼՄ-ների ներկայացուցիչների, ՀՀ Սահմանադրական դատարանի նախագահ Գագիկ Հարությունյանի հետ: Հունիսի 11-ի ծրագիրը կազմակերպում է ԵԽԽՎ գրասենյակը:
Հունիսի 12-ին հանդիպումները նախատեսված են Ազգային ժողովում` ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանի, ԵԽԽՎ-ում ԱԺ պատվիրակության ղեկավար, ԱԺ փոխնախագահ Տիգրան Թորոսյանի, ԵԽԽՎ-ում ԱԺ պատվիրակության, ԱԺ արտաքին հարաբերությունների, պետական-իրավական հարցերի, պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովների անդամների հետ, ՀՀԿ, ՕԵԿ,ՀՅԴ, «Արդարություն», «Ազգային միաբանություն», ՄԱԿ խմբակցությունների եւ «Ժողովրդական պատգամավոր» խմբի անդամների հետ:
Հունիսի 13-ին պատվիրակությունը կմեկնի Վանաձոր:
Հունիսի 14-ին նախատեսված են հանդիպումներ ՀՀ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի, ՀՀ վարչապետ Անդրանիկ Մարգարանի, ՀՀ արդարադատության նախարար Դավիթ Հարությունյանի, արտաքին գործերի նախարար Վարդան Օսկանյանի, պաշտպանության նախարար Սերժ Սարգսյանի, ՀՀ գլխավոր դատախազ Աղվան Հովսեփյանի, ՀՀ ոստիկանության պետ Հայկ Հարությունյանի,
ՀՀ ոստիկանության Երեւանի վարչության պետ Ներսես Նազարյանի, Ռադիոյի եւ հեռուստատեսության հանձնաժողովի անդամների, ԿԸՀ-ի նախագահ Գեւորգ Ազարյանի եւ հանձնաժողովի անդամների հետ:

Визит Докладчика Комиссии по моноторингу ПАСЕ Ежи Яскерня в Армению
Докладчик Комиссии по мониторингу ПАСЕ Ежи Яскерня и Секретарь Комиссии Давид Чупина 11 июня прибудут в Армению. В тот же день намечены встречи с послами стран-членов СЕ в Армении, руководителем Ереванского офиса ОБСЕ, представителями международных организаций, национальных меньшинств, СМИ и Председателем Конституционного Суда РА Гагиком Арутюняном. Программу на 11 июня организовывает офис ПАСЕ.
12 июня намечены встречи в Национальном Собрании с Председателем НС РА Артуром Багдасаряном, руководителем делегации НС в ПАСЕ Заместителем Председателя НС Тиграном Торосяном, членами делегации НС в ПАСЕ, постоянных комиссий НС по внешним сношениям, по государственно-правовым вопросам, по обороне, национальной безопасности и внутренним делам, членами РПА, ПСЗ, АРФД, фракций ,,Справедливость”, ,,Национальное Единение”, ОРП и группы ,,Народный депутат”.
13 июня делегация выедет в Ванадзор.
14 июня предусмотрены встречи с Президентом РА Робертом Кочаряном, Премьер-министром РА Андраником Маргаряном, Министром юстиции РА Давидом Арутюняном, Министром иностранных дел Варданом Осканяном, Министром обороны РА Сержем Саргсяном, Генеральным прокурором РА Агваном Овсепяном, Начальником Полиции РА Айком Арутюняном, начальником Департамента полиции города Еревана Нерсесом Назаряном, с членами Комиссии радио и телевидения, Председателем ЦИК Геворком Азаряном и членами Комиссии.