ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի հրավերով փետրվարի 25-ին երկօրյա պաշտոնական այցով Հայաստան կժամանի Հունաստանի Հանրապետության խորհրդարանի նախագահ Վանգելիս Մեյմարակիսի գլխավորած պատվիրակությունը:
Այցի ընթացքում նախատեսվում են հանդիպումներ ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանի, Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի, ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի, ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի, ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի, ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Հունաստան բարեկամական խմբի անդամների հետ:
Հունաստանի Հանրապետության խորհրդարանի նախագահը եւ պատվիրակության անդամները կայցելեն Ծիծեռնակաբերդ` Հայոց ցեղասպանության զոհերի հուշահամալիր:

25 февраля по приглашению Председателя НС О.Абраамяна в Армению с двухдневным официальным визитом прибывает делегация, возглавляемая Председателем Парламента Греческой Республики Вангелисом Меймаракисом.
В ходе визита намечаются встречи с Президентом РА С.Саргсяном, Его Святейшеством Католикосом Всех Армян Гарегином Вторым, Председателем НС РА О.Абраамяном, Премьер-министром РА Т.Саркисяном, министром иностранных дел РА Э.Налбандяном, членами парламентской группы дружбы “Армения – Греция”.
Председатель Парламента Греческой Республики и члены делегации посетят Цицернакаберд – мемориал жертв Геноцида армян.