Մարտի 6-ին ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Զաքարյանը հանդիպեց «Կոնրադ Ադենաուեր» հիմնադրամի տնօրեն Ջանան Աթիլգանի հետ:
Կարեւորելով «Կոնրադ Ադենաուեր»-ի հետ նախկինում եղած համագործակցությունը՝ Արտակ Զաքարյանը բարձր գնահատեց Հայաստանում հիմնադրամի գործունեությունը, իրականացրած ծրագրերը:
Տիկին Աթիլգանն առաջարկեց աշնանը տեղի ունենալիք Եվրոպական խորհրդարանի ընտրություններից հետո կազմակերպել համատեղ հանդիպում՝ ԵԽ-ի եւ Հարավային Կովկասի երկրների խորհրդարանական պատվիրակությունների մասնակցությամբ:
Արտակ Զաքարյանը ողջունեց գաղափարը եւ կարեւորեց քննարկումների օրակարգը: Այդ տեսանկյունից պարոն Զաքարյանը առաջարկեց առաջիկայում կողմերի հետ քննարկել եւ գտնել բոլորի համար ընդունելի օրակարգ:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները խոսեցին ՀՀ-ԵՄ համագործակցությունից: Հյուրի խնդրանքով Արտակ Զաքարյանը անդրադարձավ նաեւ տարածաշրջանային մի շարք խնդիրների:

6 марта председатель Постоянной комиссии НС по внешним сношениям А.Закарян встретился с директором фонда “Конрад Аденауэр” Дж.Атилган.
Подчеркнув важность налаженного уже сотрудничества с “Конрадом Аденауэром”, А.Закарян высоко оценил деятельность фонда в Армении, реализованные программы.
Г-жа Атилган предложила после намеченных на осень выборов Европарламента организовать совместную встречу – с участием парламентских делегаций стран Южного Кавказа и Европарламента.
А.Закарян приветствовал идею и подчеркнул важность повестки дня подобных дебатов. В этом аспекте он предложил в будущем обсудить со сторонами и найти приемлемую для всех повестку дня.
В ходе встречи собеседники коснулись сотрудничества РА – ЕС. По просьбе гостьи А.Закарян обратился к ряду региональных проблем.