ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Գերմանիայի միջազգային համագործակցության կազմակերպության ներկայացուցիչներին
Մարտի 14-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Գերմանիայի միջազգային համագործակցության կազմակերպության` GIZ-ի հայաստանյան գրասենյակի ղեկավար Դագմար Բոթին, կազմակերպության ներկայացուցիչներին:
ԱԺ նախագահը բարձր գնահատեց Հայաստանի Ազգային ժողովի եւ գերմանական կազմակերպության երկարամյա արդյունավետ համագործակցությունը՝ խորհրդարանի կարողությունները հզորացնելու ուղղությամբ: Խորհրդարանի նախագահը ողջունեց համագործակցության շարունակականությունը, ինչը փաստում է ծրագրի առանցքային ուղղություններով (բյուջետային ոլորտի բարեփոխումներ, խորհրդարանական վերահսկողություն եւ արտաքին ֆինանսական հսկողություն) համագործակցության առաջընթացը:
Տիկին Բոթը, շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար, կարեւորեց GIZ-ի եւ հայկական կողմի, մասնավորապես խորհրդարանի միջեւ համատեղ ծրագրերի արդյունավետ իրականացումը եւ նույնպես կարեւոր ու անհրաժեշտ համարեց համագործակցության շարունակականությունը` նշելով, որ ծրագիրը նախատեսված է իրականացնել մի քանի փուլերով, մինչեւ 2020թ.-ը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցեր եւս, նախանշվեցին հետագա համագործակցության ուղղությունները:

RA NA President Hovik Abrahamyan Receives the Representatives of the German Society for International Cooperation
On March 14 the RA NA President Hovik Abrahamyan received Dagmar Bott, Head of the GIZ, the German Society for International Cooperation, Armenian Office and the representatives of the organisation.
The NA President highly assessed the lengthy effective cooperation of the National Assembly of Armenia and the German organisation in strengthening the capabilities of the parliament. The President of the Parliament has welcomed the continuity of the cooperation, which documents the progress of the cooperation in the key directions (reforms of the budgetary sphere, parliamentary oversight and foreign financial control).
Thanking for the reception Ms Bott has highlighted the effective implementation of the joint programmes between the GIZ and the Armenian side, particularly the parliament, and also has deemed important and necessary the continuity of the cooperation, noting that the programme is designed to implement in several phases until 2020.
In the course of the meeting other issues of bilateral interests were discussed and the directions of further cooperation were indicated.