ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Գերմանիայի միջազգային համագործակցության կազմակերպության ներկայացուցիչներին
Մարտի 14-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Գերմանիայի միջազգային համագործակցության կազմակերպության` GIZ-ի հայաստանյան գրասենյակի ղեկավար Դագմար Բոթին, կազմակերպության ներկայացուցիչներին:
ԱԺ նախագահը բարձր գնահատեց Հայաստանի Ազգային ժողովի եւ գերմանական կազմակերպության երկարամյա արդյունավետ համագործակցությունը՝ խորհրդարանի կարողությունները հզորացնելու ուղղությամբ: Խորհրդարանի նախագահը ողջունեց համագործակցության շարունակականությունը, ինչը փաստում է ծրագրի առանցքային ուղղություններով (բյուջետային ոլորտի բարեփոխումներ, խորհրդարանական վերահսկողություն եւ արտաքին ֆինանսական հսկողություն) համագործակցության առաջընթացը:
Տիկին Բոթը, շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար, կարեւորեց GIZ-ի եւ հայկական կողմի, մասնավորապես խորհրդարանի միջեւ համատեղ ծրագրերի արդյունավետ իրականացումը եւ նույնպես կարեւոր ու անհրաժեշտ համարեց համագործակցության շարունակականությունը` նշելով, որ ծրագիրը նախատեսված է իրականացնել մի քանի փուլերով, մինչեւ 2020թ.-ը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցեր եւս, նախանշվեցին հետագա համագործակցության ուղղությունները:

Председатель НС О.Абраамян принял представителей организации международного сотрудничества Германии
14 марта Председатель НС О.Абраамян принял руководителя Армянского офиса организации международного сотрудничества Германии ( GIZ ) Дагмар Бот,   представителей организации.
Председатель НС РА высоко оценил многолетнее сотрудничество Национального Собрания Армении с GIZ в укреплении возможностей законодательного органа. Спикер парламента приветствовал преемственность сотрудничества, что свидетельствует о прогрессе во взаимодействии по приоритетным направлениям программы (реформы бюджетной сферы, парламентский контроль, внешний финансовый надзор).
Г-жа Бот, поблагодарив за прием, подчеркнула важность осуществления эффективных совместных программ между GIZ и армянской стороной, в частности с парламентом, и также особо отметила необходимость постоянного сотрудничества, заметив, что реализация программы намечена в несколько этапов, до 2020 г.
В ходе встречи обсуждены также другие вопросы, представляющие обоюдный интерес, представлены направления дальнейшего сотрудничества.