ՀՀ ԱԺ նախագահ, Միջխորհրդարանական միությունում  ԱԺ  պատվիրակության ղեկավար Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորած պատվիրակությունը մարտի  17-19-ը  Ժնեւում կմասնակցի Միջխորհրդարանական միության 130-րդ վեհաժողովին:
ԱԺ նախագահի գլխավորած պատվիրակության կազմում են պատգամավորներ Կարեն Ճշմարիտյանը, Հեղինե Բիշարյանը, Կարինե Աճեմյանը:
Վեհաժողովում ՀՀ ԱԺ նախագահը հանդես կգա ելույթով` «Միջխորհրդարանական միության 125-ամյակը. մեր հանձնառությունը խաղաղությանն ու ժողովրդավարությանը» թեմայով: Նախատեսվում են նաեւ երկկողմ հանդիպումներ:

The delegation led by the RA NA President, Head of the NA delegation to the Inter-Parliamentary Union (IPU) Hovik Abrahamyan will take part in the 130th Assembly of the Inter-Parliamentary Union in Geneva on March 17-19.
The delegation led by the NA President is composed of the deputies Karen Chshmaritian, Heghine Bisharyan and Karine Atshemyan.
In the Assembly the RA NA President will deliver a speech on the theme “The IPU at 125: Renewing Our Commitment to Peace and Democracy.” Bilateral meetings are also scheduled.