Մարտի 25-ին ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակներում Ազգային ժողով էին այցելել Երեւանի Շավարշ Սիմոնյանի անվան համար 112 ավագ դպրոցի աշակերտները եւ ուսուցիչները: Նրանց հետ բաց դաս անցկացրեց ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Դավթյանը: Նա հյուրերին ներկայացրեց Ազգային ժողովի կառուցվածքը, կազմը, օրենքների ընդունման ընթացակարգը, մշտական եւ ժամանակավոր հանձնաժողովների կառուցվածքն ու գործառույթները:
Պարոն Դավթյանը պատասխանեց աշակերտներին հետաքրքրող հարցերին, որոնք վերաբերում էին 12-ամյա կրթությանը, դպրոցական ավարտական եւ բուհական ընդունելության քննություններին:

25 марта в рамках программы “Открытый урок” в парламенте гостила группа учителей и учащихся ереванской старшей школы N 112 им. Ш.Симоняна. Их принял председатель Постоянной комиссии НС по вопросам науки, образования, культуры, молодежи и спорта А.Давтян. Он представил гостям структуру парламента, процедуру принятия законов, функции постоянных и временных комиссий НС.
Г-н Давтян ответил на вопросы учащихся, касавшиеся 12-летнего общего образования, школьных выпускных и вузовских приемных экзаменов и др.