Մարտի 26-ին Ազգային ժողովի «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակներում ԱԺ էին այցելել Երեւանի Սոս Հովսեփյանի անվան համար 115 ավագ դպրոցի աշակերտներն ու ուսուցիչները:
Բաց դասը վարեց ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Դավթյանը, ով աշակերտներին պատմեց Ազգային ժողովի գործունեության, համամասնական եւ մեծամասնական ընտրակարգերի, մշտական եւ ժամանակավոր հանձնաժողովների աշխատանքների մասին: Պարոն Դավթյանը սիրով պատասխանեց աշակերտների բոլոր հարցերին, որոնք վերաբերում էին մասնավորապես բուհերի պետպատվերների քանակին, ուսուցիչների աշխատավարձերի բարձրացմանը, արտագաղթին, Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված միջոցառումների ծրագրերին:
ԱԺ նիստերի դահլիճում աշակերտները լուսանկարվեցին ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի հետ, ով զրուցեց հյուրերի հետ, լսեց դպրոցին առնչվող բոլոր խնդիրները, հորդորեց աշակերտներին լավ սովորել, ուսումնառության տարիները արդյունավետ օգտագործել եւ զինվել գիտելիքներով` նշելով, որ ԱԺ-ի դռները միշտ բաց են մեր ապագան կերտողների առջեւ:

26 марта в рамках программы “Открытый урок” в парламенте гостила группа учащихся и учителей ереванской старшей школы  N 115 имени С.Овсепяна.
Открытый урок вел председатель Постоянной комиссии НС по вопросам науки, образования, культуры, молодежи и спорта А.Давтян, который представил учащимся деятельность парламента, пропорциональную и мажоритарную избирательные системы, работу постоянных и временных комиссий НС. Г-н Давтян ответил на все вопросы учащихся, касавшиеся, в частности,   количества вузовских госзаказов, повышения зарплат учителей, миграции, программы мероприятий к 100-летней годовщине Геноцида армян.
В зале заседаний учащиеся сфотографировались с Председателем НС О.Абраамяном, тепло побеседовавшим с ними на самые актуальные темы. Спикер парламента призвал школьников хорошо учиться, овладевать прочными знаниями и в завершение подчеркнул, что двери НС всегда открыты перед новым поколением.