ԱԺ փոխնախագահը հանդիպեց Կանանց լիդերության դպրոցի շրջանավարտների հետ
Ապրիլի 15-ին Ազգային ժողովում ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը հանդիպեց Կանանց լիդերության դպրոցի շրջանավարտների հետ` «Հայաստանում տեղական ինքնակառավարման համակարգում կանանց արդյունավետ մասնակցության կարողությունների հզորացում» ծրագրի շրջանակներում:
Տիկին Նաղդալյանը կարեւորեց կանանց դերը տեղական ինքնակառավարման մարմիններում եւ պետական կառավարման բոլոր մակարդակներում: Նշելով, որ համայնքների կայացման եւ զարգացման գործում շատ մեծ է ավագանու դերը, տիկին Նաղդալյանը կարեւորեց կանանց դերն ու մասնակցությունը:
Համալսարանական կրթությամբ կանանց ասոցիացիայի նախագահ Ջեմմա Հասրաթյանը փաստեց, որ Կանանց լիդերության դպրոցը տալիս է քաղաքական, իրավական, տնտեսական գիտելիքներ, ինչը կօգնի կանանց հասարակական գործունեություն ծավալելու, ՏԻՄ ընտրություններում առաջադրվելու: Հանդիպման ավարտին ԱԺ փոխնախագահը եւ Համալսարանական կրթությամբ կանանց ասոցիացիայի նախագահը շրջանավարտներին հանձնեցին Կանանց լիդերության դպրոցի ավարտական վկայականները:

Вице-спикер НС встретилась с выпускниками Школы женского лидерства
15 апреля вице-спикер НС Э.Нагдалян встретилась с выпускниками Школы женского лидерства – в рамках программы “Расширение возможностей эффективного участия женщин в системе местного самоуправления Армении”.
Г-жа Нагдалян   подчеркнула важную роль женщин на всех уровнях в органах местного самоуправления и государственного управления. Отметив, что в деле становления и развития общин велика роль авагани (старейшин), она особо выделила роль и участие женщин.
Председатель Ассоциации университетских женщин Дж.Асратян констатировала, что Школа женского лидерства дает прочные политические, правовые, экономические знания, позволяющие еще шире развернуть общественную деятельность женщин, выдвигать их на выборы в органы местного самоуправления.
В завершение встречи вице-спикер НС и председатель Ассоциации университетских женщин вручили выпускникам свидетельства об окончании Школы женского лидерства.