ԱԺ փոխնախագահը հանդիպեց ԱՄՆ ՄԶԳ ծրագրի ժողովրդավարության եւ կառավարման տնօրենի հետ
Մայիսի 6-ին ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը հանդիպեց ԱՄՆ Միջազգային զարգացման գործակալության կողմից ֆինանսավորվող Հայաստանի Ազգային ժողովին աջակցման ծրագրի գլխամասային գրասենյակի ժողովրդավարության եւ կառավարման տնօրեն Քեթի Ստեմերի հետ:
Քեթի Ստեմերը, շնորհակալություն հայտնելով երկամյա ակտիվ համագործակցության համար, նշեց, որ առաջիկա տարիներին փոխգործակցությունը խորհրդարանի հետ կշարունակվի: Ըստ տիկին Ստեմերի՝ ծրագրի գործունեության շրջանակներն աստիճանաբար ընդլայնվում են: Նա կարեւորեց փոխշահավետ համագործակցությունը ոչ միայն մշտական հանձնաժողովների, այլ նաեւ ԱԺ աշխատակազմի հետ: Նա նշեց, որ իրենք պատրաստ են արձագանքելու յուրաքանչյուր գաղափարի, որը կխթանի երկկողմ համագործակցությունը:
ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը շնորհակալություն հայտնելով արդյունավետ համագործակցության համար՝ կարեւորեց փոխգործակցության շարունակականությունը եւ ծրագերի իրականացումը:

Вице-спикер НС встретилась с директором Программы демократии и управления USAID
6 мая вице-спикер НС Э.Нагдалян встретилась с директором Программы USAID содействия НС РА в сфере демократии и управления К.Стемер.
К.Стемер, поблагодарив за двухлетнее активное сотрудничество, отметила, что в предстоящие годы взаимосотрудничество с парламентом будет продолжено. По ее мнению, рамки программы постепенно будут расширяться. Она подчеркнула важность взаимовыгодного сотрудничества не только с постоянными комиссиями, но и с Аппаратом НС. Г-жа Стемер выразила готовность отреагировать на любую идею, способствующую укреплению двустороннего сотрудничества.
Вице-спикер НС Э.Нагдалян, поблагодарив за плодотворное сотрудничество, подчеркнула важность продолжения взаимосотрудничества и реализации программ.