ԱԺ փոխնախագահը հանդիպեց ԱՄՆ ՄԶԳ ծրագրի ժողովրդավարության եւ կառավարման տնօրենի հետ
Մայիսի 6-ին ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը հանդիպեց ԱՄՆ Միջազգային զարգացման գործակալության կողմից ֆինանսավորվող Հայաստանի Ազգային ժողովին աջակցման ծրագրի գլխամասային գրասենյակի ժողովրդավարության եւ կառավարման տնօրեն Քեթի Ստեմերի հետ:
Քեթի Ստեմերը, շնորհակալություն հայտնելով երկամյա ակտիվ համագործակցության համար, նշեց, որ առաջիկա տարիներին փոխգործակցությունը խորհրդարանի հետ կշարունակվի: Ըստ տիկին Ստեմերի՝ ծրագրի գործունեության շրջանակներն աստիճանաբար ընդլայնվում են: Նա կարեւորեց փոխշահավետ համագործակցությունը ոչ միայն մշտական հանձնաժողովների, այլ նաեւ ԱԺ աշխատակազմի հետ: Նա նշեց, որ իրենք պատրաստ են արձագանքելու յուրաքանչյուր գաղափարի, որը կխթանի երկկողմ համագործակցությունը:
ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը շնորհակալություն հայտնելով արդյունավետ համագործակցության համար՝ կարեւորեց փոխգործակցության շարունակականությունը եւ ծրագերի իրականացումը:

NA Vice President Meets the Director of the USAID Democracy and Governance Program
On May 6 the NA Vice President Hermine Naghdalyan met Kathy Stermer, Director of Democracy and Governance of the Head Office of the USAID-financed Support to the Armenian National Assembly Program (SANAP).
Thanking the NA Vice President for two-year active cooperation Kathy Stermer noted that in the upcoming years the cooperation with the parliament would continue. According to Stermer, the formats of the program activity are gradually expanding. She highlighted the mutually beneficial cooperation not only with the Standing Committees, but also with the NA Staff. She has noted that they are ready to respond to any idea, which will boost the bilateral cooperation.
Thanking for the effective cooperation the NA Vice President Hermine Naghdalyan highlighted the continuity of cooperation and the fulfillment of the programs.