Հանդիսավոր երեկո մայիսյան եռատոնի կապակցությամբ
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի գլխավորած պատվիրակությունը  մայիսի 8-ին Ստեփանակերտի մշակույթի եւ երիտասարդության պալատում մասնակցեց Հաղթանակի տոնին, ԼՂՀ պաշտպանության բանակի օրվան եւ Շուշիի ազատագրման  22-րդ տարեդարձին նվիրված   հանդիսավոր երեկոյին:Միջոցառմանը ներկա էին ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանը,  ԼՂՀ երկրորդ նախագահ Արկադի Ղուկասյանը, Հայ Առաքելական Եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգեւ արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, ԼՂՀ ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, ԼՂՀ վարչապետ Արա Հարությունյանը, Հայաստանի  եւ Արցախի բարձրաստիճան պաշտոնյաներ, հյուրեր Սփյուռքից եւ արտերկրից:
Ներկաներին ողջունեց  եւ մայիսյան եռատոնի կապակցությամբ շնորհավորեց ԼՂՀ պաշտպանության նախարար Մովսես Հակոբյանը: Օրվա ավարտին տեղի ունեցավ տոնական համերգ:

Торжественный вечер в связи с тройным майским праздником
8 мая делегация, возглавляемая Председателем НС РА Г.Саакяном, в степанакертском Дворце культуры и молодежи приняла участие в торжественном вечере, посвященном тройному майскому празднику – Победы, Дню Армии обороны НКР, 22-й годовщине освобождения Шуши. На мероприятии присутствовали Президент НКР Б.Саакян, второй Президент НКР А.Гукасян, предводитель Арцахской епархии ААЦ архиепископ П.Мартиросян, Председатель НС НКР А.Гулян, премьер-министр НКР А.Арутюнян, высокие должностные лица Армении и Арцаха, гости из Диаспоры и зарубежных государств.
Присутствующих приветствовал и поздравил с тройным майским праздником министр обороны НКР М.Акопян. В завершение дня состоялся праздничный концерт.