ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը մայիսի 13-ին ընդունեց «Կոնրադ Ադենաուեր» հիմնադրամի տարածաշրջանային ղեկավար Ջանան Աթիլգանին:
Էդուարդ Շարմազանովը դրական գնահատեց «Կոնրադ Ադենաուեր» հիմնադրամի գործունեությունը, որն ուղղված է ժողովրդավարության, մարդու իրավունքների պաշտպանության, արդարության գաղափարների տարածմանը, եւ որը միշտ նպաստել է Հայաստանում այդ արժեքների զարգացմանը:
ԱԺ փոխնախագահը հավաստիացրեց, որ Մաքսային միությանը միանալու Հայաստանի որոշումը չի նվազեցնում Եվրամիության հետ երկխոսության եւ եվրոպական կառույցների հետ փոխգործակցության հնարավորությունները. ավելին՝ Հայաստանը վճռական է շարունակելու եւ զարգացնելու քաղաքական երկխոսությունը Եվրամիության հետ:
Տիկին Աթիլգանը նշեց, որ իրենց գործունեությունը ուղղված է Գերմանիա-Հայաստան, ԵՄ-Հայաստան եւ «Կոնրադ Ադենաուեր» հիմնադրամ-Հայաստանի հանրապետական կուսակցություն համագործակցության զարգացմանը, եւ իրենք պատրաստ են հետայսու եւս աջակցելու Հայաստանի ժողովրդավարական բարեփոխումների ու եվրաինտեգրման գործընթացներին:
Հանդիպման ժամանակ քննարկվեցին հիմնադրամի հետ Ազգային ժողովի համագործակցության եզրերը, խորհրդարանի կառույցներին հիմնադրամի օժանդակության ու համատեղ ծրագրեր իրականացնելու հնարավորությունները:
Հյուրի խնդրանքով ԱԺ փոխնախագահը ներկայացրեց նաեւ տարածաշրջանային անվտանգության, երկրի ներքաղաքական իրավիճակի, նոր ձեւավորված կառավարության ծրագրային քաղաքականության վերաբերյալ իր պատկերացումներն ու գնահատականները:

Вице-спикер НС принял регионального руководителя фонда “Конрад Аденауэр”
13 мая вице-спикер НС Э.Шармазанов принял регионального руководителя фонда “Конрад Аденауэр”  Джанан Атилган.
Э.Шармазанов положительно оценил деятельность фонда, направленную на защиту демократии, прав человека, распространение идей справедливости и всегда содействовавшую развитию этих ценностей в Армении.
Вице-спикер НС заверил, что решение Армении о присоединении к Таможенному союзу никоим образом не умаляет возможности диалога с ЕС и взаимодействия с европейскими структурами, более того – РА полна решимости продолжать и развивать политический диалог с Евросоюзом.
Г-жа Атилган отметила, что их деятельность направлена на развитие сотрудничества Германия – Армения, ЕС – Армения и фонд “Конрад Аденауэр” – РПА, и они готовы и впредь содействовать процессам демократических реформ и евроинтеграции Армении.
В ходе встречи обозначены были грани сотрудничества фонда с НС, возможности содействия фонда парламентским структурам и реализации совместных программ.
По просьбе гостьи, вице-спикер НС представил также свое видение и оценки региональной безопасности, внутриполитической ситуации в стране, программной политики новосформированного правительства.