Մայիսի 15-ին ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովում Կորյուն Նահապետյանի նախագահությամբ քննարկվեց ԱԺ պատգամավորներ Գալուստ Սահակյանի, Հերմինե Նաղդալյանի, Արփինե Հովհաննիսյանի, Մնացական Մնացականյանի, Ռուզաննա Մուրադյանի եւ Էդմոն Մարուքյանի հեղինակած «Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ ՀՀ օրենսգրքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» օրինագիծը:
Հեղինակների առաջարկով նախագծի քննարկումը հետաձգվեց մինչեւ մեկ տարի ժամկետով, քանի որ տրանսպորտային միջոցների երթեւեկության կանոնների խախտումների համար սահմանված տույժ-տուգանքների կարգավորումների վերաբերյալ մի շարք առաջարկներ կան, եւ որոշվել է կառավարության հետ համատեղ առաջիկայում քննարկել եւ գտնել ոլորտին առնչվող խնդիրների համապարփակ լուծումը:
Քննարկվեցին նաեւ հանձնաժողովի ընթացիկ աշխատանքներին վերաբերող հարցեր. որոշվեց մինչեւ նստաշրջանի ավարտը ոստիկանության ոլորտին առնչվող խորհրդարանական լսումներ անցկացնել:

On May 15 at the NA Standing Committee on Defense, National Security and Internal Affairs moderated by Koryun Nahapetyan the bill “On Amending the RA Code on Administrative Infringements” authored by the NA deputies Galust Sahakyan, Hermine Naghdalyan, Arpine Hovhannisyan, Mnatsakan Mnatsakanyan, Ruzanna Muradyan and Edmon Marukyan.
By the authors’ proposal the debate of the draft law was postponed up to one year, and it was decided in future to debate it jointly with the government and find comprehensive solution concerning the sphere.
The deputies also discussed issues concerning the current works of the Committee: a decision was made to hold parliamentary hearings regarding the sphere of police before the end of the session.