Մայիսի 15-ին ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության քարտուղար Նաիրա Զոհրաբյանը եւ խմբակցության անդամ Էլինար Վարդանյանը հանդիպեցին Ուկրաինայի խորհրդարանի պատգամավոր Անդրեյ Շեւչենկոյի, ԵԱՀԿ ԺՀՄԻԳ Ժողովրդավարական կառավարման եւ գենդերային հարցերի բաժնի փորձագետ Կատերինա Ռյաբիկոյի եւ Համալսարանական կրթությամբ կանանց ասոցիացիայի նախագահ Ջեմմա Հասրաթյանի հետ:
Հյուրերի խնդրանքով Նաիրա Զոհրաբյանը եւ Էլինար Վարդանյանն անդրադարձան մեր երկրում կանանց հուզող խնդիրներին, քաղաքական գործընթացներում կանանց ներգրավվածությանն ու նրանց դերակատարության մեծացման հարցերին, ներկայացրին «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության կանանց խորհրդի կառույցներում ընդգրկված կանանց աշխատանքը: Հյուրերը ներկայացրին ԵԱՀԿ երկրների խորհրդարաններում կանանց ներկայացուցվածությունն ու գործունեությունը:
Զրուցակիցները պայմանավորվածություն ձեռք բերեցին համագործակցել եւ միմյանց փոխանցել կանանց, մայրության, ընտանիքի, երեխաների հիմնախնդիրների կարգավորման վերաբերյալ իրենց փորձը:

On May 15 the Secretary of the NA Prosperous Armenia faction Naira Zohrabyan and the member of the faction Elinar Vardanyan met with Andriy Shevchenko, member of the Ukrainian Parliament, Kateryna Ryabiko, Officer at the OSCE/ODIHR Democratic Governance and Gender Issues Division and Jemma Hasratyan, Chair of the Association of Women with University Education.
At the guests’ request, Naira Zohrabyan and Elinar Vardanyan touched upon the problems concerning the women in the country, the women’s involvement in the political processes and the issues of the increase of their role, presented the work of the women involved in the structures of the Women’s Council of the Prosperous Armenia Party. The guests introduced the women’s representation and activities in the parliaments of the OSCE countries.
The interlocutors made an agreement to cooperate and pass to each other their experience on the regulation of the problems of women, maternity, family and children.