Մայիսի 15-ին ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության քարտուղար Նաիրա Զոհրաբյանը եւ խմբակցության անդամ Էլինար Վարդանյանը հանդիպեցին Ուկրաինայի խորհրդարանի պատգամավոր Անդրեյ Շեւչենկոյի, ԵԱՀԿ ԺՀՄԻԳ Ժողովրդավարական կառավարման եւ գենդերային հարցերի բաժնի փորձագետ Կատերինա Ռյաբիկոյի եւ Համալսարանական կրթությամբ կանանց ասոցիացիայի նախագահ Ջեմմա Հասրաթյանի հետ:
Հյուրերի խնդրանքով Նաիրա Զոհրաբյանը եւ Էլինար Վարդանյանն անդրադարձան մեր երկրում կանանց հուզող խնդիրներին, քաղաքական գործընթացներում կանանց ներգրավվածությանն ու նրանց դերակատարության մեծացման հարցերին, ներկայացրին «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության կանանց խորհրդի կառույցներում ընդգրկված կանանց աշխատանքը: Հյուրերը ներկայացրին ԵԱՀԿ երկրների խորհրդարաններում կանանց ներկայացուցվածությունն ու գործունեությունը:
Զրուցակիցները պայմանավորվածություն ձեռք բերեցին համագործակցել եւ միմյանց փոխանցել կանանց, մայրության, ընտանիքի, երեխաների հիմնախնդիրների կարգավորման վերաբերյալ իրենց փորձը:

15 мая секретарь фракции ППА Н.Зограбян и член фракции Э.Варданян встретились с депутатом парламента Украины А.Шевченко, экспертом отдела демократического управления и гендерных вопросов ОБСЕ/БДИПЧ К.Рябико и председателем Ассоциации женщин с университетским образованием Дж.Асратян.
По просьбе гостей Н.Зограбян и Э.Варданян обратились к проблемам, волнующим женщин Армении, к вопросам вовлеченности женщин в политические процессы и повышения их роли в них, представили работу женщин, включенных в структуры Женсовета партии “Процветающая Армения” (ППА). Гости в свою очередь ознакомили с представленностью и деятельностью женщин в парламентах стран ОБСЕ.
Собеседники достигли договоренности сотрудничать и передавать друг другу опыт урегулирования проблем женщин, материнства, семьи и детей.