Մայիսի 21-ին ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը հանդիպեց ԵԺԿ արտաքին կապերի քարտուղար Նիկոլա Բրիեքի եւ ԵԺԿ քաղաքական խորհրդատու Բեատրիս դե Անտա դե Բենիտոյի հետ:
Նիկոլա Բրիեքը նշեց, որ իրենք ՀՀ-ում են գտնվում` հետեւելու քաղաքական նոր զարգացումներին, շփվելու ԵԺԿ հետ համագործակցող կուսակցությունների ղեկավարների եւ անդամների հետ: Նիկոլաս Բրիեքը նշեց, որ ԵԺԿ եւ ՀՀԿ հարաբերությունները հիմնված են ընդհանուր արժեքների վրա, որոնք խոր համագործակցության դաշտ են ստեղծում:
Հերմինե Նաղդալյանը՝ որպես ՀՀԿ Կանանց խորհրդի նախագահ, կարեւորեց շփումները, համագործակցությունը ԵԺԿ հետ եւ ներկայացրեց ՀՀԿ Կանանց խորհրդի կառուցվածքը, գործունեությունը, ներկայացվածությունը օրենսդիր եւ գործադիր մարմիններում: Նա նշեց, որ բազմաթիվ միջոցառումներ, քննարկումներ, բանավեճեր են կազմակերպվում ՀՀԿ Կանանց խորհրդի կողմից. այն շուրջ ութ տարի է, ինչ ինստիտուցիոնալ կառույց է եւ զբաղվում է ակտիվ գործունեությամբ: Տիկին Նաղդալյանը կարեւորեց ՀՀԿ Կանանց խորհրդի համագործակցությունը ԵԺԿ կանանց թեւի հետ, քանի որ անհրաժեշտ եւ գնահատելի են կին քաղաքական գործիչների շփումները եւ փորձի փոխանակումը:

On May 21 the RA NA Vice President Hermine Naghdalyan received Nicolas Briec, Secretary of the External Relations of the European People’s Party (EPP), and Beatriz de Anta de Benito, Political Adviser.
Nicolas Briec has noted that they are in the RA to follow the political new developments, contact with the heads and members of the parties cooperating with the EPP. Nicolas Briec has mentioned that the relations between the EPP and the RPA are based on common values, which create a field of deep cooperation.
Hermine Naghdalyan, as Chairperson of the RPA Women’s Council, highlighted the contacts, the cooperation with the EPP and presented the structure, activity of the RPA Women’s Council, their representation in the legislative and executive bodies. She has noted that numerous events, discussions and disputes are organized by the RPA Women’s Council: it has been eight years that it is an institutional structure and is engaged with the activities. Mrs Naghdalyan has emphasized the cooperation of the RPA Women’s Council with the EPP Women’s wing, as the contacts and the exchange of experience of the women politicians are necessary and appreciable.