Հունիսի 1-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը թոռնիկների հետ այցելեց Մանկական զբոսայգի: Զբոսայգում տիրող մթնոլորտն առավել աշխուժացավ, երբ փոքրիկներին շնորհավորելու եկավ խորհրդարանի ղեկավարը:
Գալուստ Սահակյանն իր ներդրումն ունեցավ նաեւ NEWS.am լրատվական-վերլուծական գործակալության ամենամյա ակցիային, որը իրականացվում էր Երեւանի Մանկական երկաթուղու հարակից տարածքում Երեխաների իրավունքների պաշտպանության միջազգային օրվա կապակցությամբ իրականացված բարեգործական ցուցահանդես-վաճառքին: Այգում տեղադրված էին պաղպաղակի վաճառակետեր, եւ երեխաների սիրելի պաղպաղակները վաճառում էին քաղաքական գործիչները եւ շոուբիզնեսի ներկայացուցիչները: Իրականացվում էր նաեւ ձեռագործ աշխատանքների, մանկական գրքերի ցուցահանդես-վաճառք:
Խորհրդարանի ղեկավարը մեկ առ մեկ մոտեցավ տաղավարներին: Ակցիայի շրջանակում վաճառվող պաղպաղակի ամբողջ գումարը, իսկ ձեռագործ իրերի, մանկական գրքերի մի մասը փոխանցվելու է Քարվաճառի շրջանի անապահով երեխաների կարիքները հոգալուն:
Օրենսդրի ղեկավարի մաղթանքը երեխաներին մեկն է` խաղաղ, անհոգ եւ երջանիկ մանկություն, բարօրություն եւ արժանապատիվ ապագա:

On June 1 the RA NA President Galust Sahakyan visited Children’s Park with his grandchildren. The atmosphere got more enlivened in the park, when the Head of the parliament came to congratulate the kids.
Galust Sahakyan had also his contribution to the annual action of the www.news.am information-analytical agency, which was carried out in the charitable sale-exhibition implemented on the occasion of International Day for Protection of Children in the adjacent territory of Yerevan Children’s Railway. Ice-cream counters were installed in the park, and the politicians and representatives of show business were selling the children’s beloved ice-creams. Exhibition-sale of the knitted works and books for children were also carried out.
The Head of the parliament approached to every pavilion. The whole sum of ice-cream under sale within the action, and part of the knitted works and books for children will be transferred to the care of the children in need living in Karvachar Region.
The wish of the Head of the Legislative body to the children was peaceful, careless and happy childhood, welfare and dignified future.