Հուլիսի 2-ին ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը հանդիպեց քաղաքային եւ գյուղական համայնքների ՏԻՄ-ում ընտրված երիտասարդ կանանց հետ: Հանդիպումը կազմակերպել էր Համալսարանական կրթությամբ կանանց ասոցիացիան ՄԱԿ-ի զարգացման ծրագրի կողմից իրականացվող՝ «Հայաստանում տեղական ինքնակառավարման համակարգում կանանց արդյունավետ մասնակցության կարողությունների հզորացում» ծրագրի շրջանակներում:
Համալսարանական կրթությամբ կանանց ասոցիացիայի նախագահ Ջեմմա Հասրաթյանը նշեց, որ հանդիպմանը մասնակցում են հանրապետության քաղաքային եւ գյուղական ավագանիների ամենաերիտասարդ անդամները: Նա ներկայացրեց նաեւ ՄԱԿ-ի զարգացման ծրագրի ներկայացուցիչներին՝ Քլեր Մեդինային եւ Ալլա Բակունցին:
ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը, ողջունելով ծրագրի մասնակիցներին, կարեւորեց նրանց մասնակցությունը ՄԱԿ-ի զարգացման ծրագրի կողմից կազմակերպված դասընթացներին: Նա նշեց, որ համայնքային կյանքի կազմակերպումը առաջնային նշանակություն ունի, եւ համայնքի զարգացման հարցում շատ կարեւոր է տեղական ինքնակառավարման մարմնի գործունեությունը:
Տիկին Նաղդալյանը կարեւորեց կիրթ, քաղաքականապես հասուն, հայրենասեր, ակտիվ կանանց դերը պետության հասարակական եւ քաղաքական կյանքում:ԱԺ փոխնախագահը մասնակիցներին մաղթեց հաջողություններ աշխատանքային գործունեության մեջ եւ անձնական կյանքում՝ կարեւորելով հայ կնոջ, հայ մոր անժխտելի դերը մեր իրականության մեջ:
Հանդիպման ավարտին Հերմինե Նաղդալյանը պատասխանեց ներկաների հարցերին եւ լսեց գյուղական համայնքներում բնակվող կանանց մտահոգող խնդիրները:

2 июля   вице-спикер НС Э.Нагдалян встретилась с молодыми женщинами, избранными в органы местного самоуправления (ОМС) городских и сельских общин. Встречу организовала Ассоциация женщин с университетским образованием в рамках программы “Усиление возможностей эффективного участия женщин в системе ОМС Армении”, осуществляемой Программой развития ООН.
Председатель Ассоциации женщин с университетским образованием Дж.Асратян отметила, что во встрече участвуют самые молодые члены городских и сельских авагани (советов старейшин). Она также ознакомила присутствующих с представителями Программы развития ООН Клэр Мединой и Аллой Бакунц.
Вице-спикер НС Э.Нагдалян, приветствуя участников программы, подчеркнула важность их участия в курсах, организованных Программой развития ООН. Она отметила, что организация общинной жизни имеет первоочередное значение и в развитии общины весьма важна деятельность ОМС.
Э.Нагдалян особо выделила роль образованных, политически зрелых, патриотически мыслящих, активных женщин в общественно-политической жизни государства. Вице-спикер пожелала участникам успехов в трудовой деятельности и личной жизни, подчеркнув неоспоримую роль армянской женщины и матери в нашей действительности.
В завершение встречи Э.Нагдалян ответила на вопросы присутствующих и выслушала проблемы, волнующие женщин сельских общин.