2014թ. հոկտեմբերի 12-16-ը Ժնեւում տեղի է ունենալու Միջխորհրդարանական միության 131-րդ վեհաժողովը, որին մասնակցում է ՀՀ ԱԺ պատվիրակությունը` Ազգային ժողովի փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովի գլխավորությամբ: Պատվիրակության կազմում են ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Հեղինե Բիշարյանը եւ Կարինե Աճեմյանը:
ՀՀ ԱԺ պատվիրակությունը հանդիպել է Գերմանիայի խորհրդարանի նախագահի հետ, ապա Հունաստանի խորհրդարանի անդամ Գեորգիոս Կոնստանտոպուլոսի հետ: Առաջիկայում նախատեսվում են հանդիպումներ Կիպրոսի, Ավստրալիայի, Լիբանանի եւ այլ պետությունների խորհրդարանական պատվիրակությունների ներկայացուցիչների հետ:

On 12-16 October 2014 the 131st Assembly of the Inter-Parliamentary Union will be held in Geneva, in which the RA NA Delegation headed by the Deputy Speaker of the National Assembly Eduard Sharmazanov takes part. The delegation comprises of the RA NA deputies Heghine Bisharyan and Karine Atshemyan.
The RA NA Delegation met with the Speaker of the Parliament of Germany, then with the member of the Hellenic Parliament Georgios Konstantopoulos. In the future meetings with the representatives of the parliamentary delegations of Cyprus, Australia, Lebanon and other states are scheduled.