2014 թվականի նոյեմբերի 24-ից 26-ը «Եվրոպայում վստահության ճգնաժամի հաղթահարման ուղիները» խորագրով միջազգային կլոր սեղանին մասնակցելու նպատակով ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Արտաշես Գեղամյանը կգործուղվի Մոսկվա:
2014 թվականի նոյեմբերի 27-29-ը «Եվրասիայի տնտեսական ինտեգրում, նվաճումներ եւ խնդիրներ» խորագրով ֆորումին մասնակցելու նպատակով ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Արման Սահակյանը կգործուղվի Կազան:
2014 թվականի նոյեմբերի 28-ից դեկտեմբերի 1-ը ԱՊՀ մասնակից պետությունների միջխորհրդարանական վեհաժողովի շրջանակներում Մոլդովայի Հանրապետության խորհրդարանական ընտրություններում դիտորդական առաքելություն իրականացնելու նպատակով ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Հրանտ Գրիգորյանը եւ Էդմոն Մարուքյանը կգործուղվեն Քիշնեւ:

24-26 ноября 2014 г. для участия в международном круглом столе под девизом “Пути преодоления кризиса доверия в Европе” в Москву будет командирован депутат НС А.Гегамян.
27-29 ноября 2014 г. для участия в форуме “Экономическая интеграция Евразии: достижения и проблемы” депутат НС А.Саакян будет командирован в Казань.
С 28 ноября по 1 декабря 2014 г. с наблюдательной миссией на парламентские выборы в Республике Молдова в рамках МПА СНГ в Кишинев будут командированы депутаты НС Г.Григорян и Э.Марукян.