2014 թվականի նոյեմբերի 24-ից 26-ը «Եվրոպայում վստահության ճգնաժամի հաղթահարման ուղիները» խորագրով միջազգային կլոր սեղանին մասնակցելու նպատակով ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Արտաշես Գեղամյանը կգործուղվի Մոսկվա:
2014 թվականի նոյեմբերի 27-29-ը «Եվրասիայի տնտեսական ինտեգրում, նվաճումներ եւ խնդիրներ» խորագրով ֆորումին մասնակցելու նպատակով ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Արման Սահակյանը կգործուղվի Կազան:
2014 թվականի նոյեմբերի 28-ից դեկտեմբերի 1-ը ԱՊՀ մասնակից պետությունների միջխորհրդարանական վեհաժողովի շրջանակներում Մոլդովայի Հանրապետության խորհրդարանական ընտրություններում դիտորդական առաքելություն իրականացնելու նպատակով ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Հրանտ Գրիգորյանը եւ Էդմոն Մարուքյանը կգործուղվեն Քիշնեւ:

On November 24-26, 2014 the RA NA deputy Artashes Geghamyan will be sent on an official trip to Moscow to take part in the international roundtable entitled “The Ways of Overcoming the Trust Crisis in Europe.”
On November 27-29, 2014 the RA NA deputy Arman Sahakyan will be sent on an official trip to Kazan to take part in the forum entitled “Eurasian Economic Integration, Achievements and Problems.”
From November 28 to December 1, 2014 the RA NA deputies Hrant Grigoryan and Edmon Marukyan will be sent on an official trip to Chișinău to implement observation mission in the parliamentary elections of the Republic of Moldova within the framework of the Inter-Parliamentary Assembly of the Member States of the CIS.