Կիպրոսի պատվիրակությունն այցելել է Ծիծեռնակաբերդի Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր
Կիպրոսի Հանրապետության Ներկայացուցիչների պալատի նախագահ Յանակիս Օմիրուի գլխավորած պատվիրակությունը ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովի եւ ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Հրայր Թովմասյանի ուղեկցությամբ նոյեմբերի 20-ին այցելել է Ծիծեռնակաբերդի Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր:
Պատվիրակության անդամները ծաղկեպսակ ու ծաղիկներ են դրել 1915 թվ. Հայոց ցեղասպանության հիշատակը հավերժացնող հուշակոթողին եւ լռությամբ ու խոնարհումով հարգել մեկուկես միլիոն անմեղ զոհերի հիշատակը: Հյուրերը եղել են նաեւ Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտում:

Delegation of Cyprus Visits Tsitsernakaberd Memorial Complex of the Armenian Genocide
On November 20 the Delegation led by the President of the House of Representatives of the Republic of Cyprus Yiannakis Omirou accompanied by the RA NA Vice President Eduard Sharmazanov and the RA NA Chief of Staff-General Secretary Hrayr Tovmasyan visited Tsitsernakaberd Memorial Complex of the Armenian Genocide.
The members of the delegation laid a wreath and flowers at the memorial eternalizing the memory of the 1915 Armenian Genocide and bowed and honoured the memory of one and a half million innocent victims with a minute of silence. The guests have also been to the Armenian Genocide Museum-Institute.