Խորհրդարանի որոշմամբ դեկտեմբերի 17-ին գումարված ԱԺ արտահերթ նստաշրջանն անցկացվել է դռնփակ
ՀՀ Սահմանադրության 70-րդ հոդվածի համաձայն՝ ԱԺ պատգամավորների նախաձեռնությամբ, 2014 թվականի դեկտեմբերի 17-ին, նախաձեռնողի սահմանած օրակարգով գումարվել է ՀՀ Ազգային ժողովի արտահերթ նստաշրջան՝ դեկտեմբերի 15-ին ՀՀ կառավարության նախաձեռնությամբ հրավիրված ԱԺ արտահերթ նստաշրջանի ավարտից անմիջապես հետո:
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանն առաջարկել է նիստն անցկացնել դռնփակ՝ համաձայն «ՀՀ ԱԺ կանոնակարգ» օրենքի 43-րդ հոդվածի 2-րդ մասի եւ առանց ընդմիջման:
Խորհրդարանը քվեարկությամբ որոշում է կայացրել Հայաստանի Հանրապետության ֆինանսական շուկայում ստեղծված իրավիճակի վերաբերյալ հաղորդումը քննարկել դռնփակ ընթացակարգով:

17 декабря внеочередная сессия НС по решению парламента проведена при закрытых дверях
17 декабря 2014 г., согласно ст.70 Конституции РА, по инициативе депутатов НС сразу после завершения созванной 15 декабря по инициативе Правительства РА внеочередной сессии созвана внеочередная сессия НС – по повестке дня инициатора.
Председатель НС Г.Саакян предложил провести ее  при закрытых дверях – в соответствии с ч.2 ст.43 закона “Регламент НС РА” и без перерыва.
Парламент голосованием принял решение обсудить сообщение о создавшемся на финансовом рынке РА положении в режиме закрытых дверей.