Փետրվարի 13-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը հյուրընկալել է Հակոբ Պարոնյանի անվան երաժշտական կոմեդիայի պետական թատրոնի դերասանների: ԱԺ նախագահը թատերարվեստի զարգացման գործում բարձր է գնահատել երաժշտական կոմեդիայի պետական թատրոնի դերասանական կազմի դերը եւ ընդգծել, որ ոլորտի խնդիրները մշտապես գտնվում են խորհրդարանի ուշադրության կենտրոնում:
ՀՀ ԱԺ նախագահի կարգադրությամբ արվեստի բնագավառում ունեցած վաստակի եւ երկարամյա մասնագիտական գործունեության համար ծննդյան 50-ամյակի կապակցությամբ ՀՀ ԱԺ պատվո մեդալով պարգեւատրվել են Հակոբ Պարոնյանի անվան երաժշտական կոմեդիայի պետական թատրոնի դերասան, ՀՀ վաստակավոր արտիստ Արա Դեղտրիկյանը եւ թատրոնի դերասան Արթուր Կարապետյանը:

Awarding Ceremony in the Parliament
On February 13 the RA NA President Galust Sahakyan hosted the actors of Hakob Paronyan State Musical Comedy Theatre. The NA President has highly assessed the role of the actors of the State Musical Comedy Theatre and has underlined that the problems of the sphere are permanently at the centre of attention of the parliament.
By the RA NA President’s order for contribution to art, long lasting professional activity, on the occasion of the 50th birth anniversary Ara Deghtrikyan, the actor of Hakob Paronyan State Musical Comedy Theatre, the RA Merited Artist and the actor of the theatre Artur Karapetyan were awarded the RA NA Medal of Honour.