Փետրվարի 17-ին երկօրյա պաշտոնական այցով Հայաստան ժամանած Վրաստանի խորհրդարանի նախագահ Դավիթ Ուսուպաշվիլիի գլխավորած պատվիրակությունը ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանի ու ՀՀ Ազգային ժողովի եւ Վրաստանի խորհրդարանի միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի անդամ Վոլոդյա Բադալյանի ուղեկցությամբ այցելել է Ծիծեռնակաբերդի Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր:
Հյուրերը ծաղկեպսակ եւ ծաղիկներ են դրել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող հուշակոթողին, մեկ րոպե լռությամբ հարգել անմեղ զոհերի հիշատակը:
Վրաստանի խորհրդարանի նախագահ Դավիթ Ուսուպաշվիլին վրաց ժողովրդի անունից մեկ անգամ եւս ցավակցություն է հայտնել հայ ժողովրդին 100 տարի առաջ տեղի ունեցած ողբերգության կապակցությամբ: «Ամեն ինչ պետք է անենք, որ ոչ միայն նման ողբերգությունները չկրկնվեն, այլեւ չլինեն պատերազմներ եւ աշխարհում տիրի խաղաղություն», -ասել է Վրաստանի խորհրդարանի նախագահը: Նա նշել է, որ վրաց ժողովուրդը հայ ժողովրդի կողքին է թե տխրության, թե ուրախության պահերին:

17 февраля прибывшая с двухдневным официальным визитом в Армению делегация Парламента Грузии во главе с Д.Усупашвили в сопровождении вице-спикера НС Э.Нагдалян и члена Межпарламентской комиссии по сотрудничеству между НС РА и Парламентом Грузии В.Бадаляна посетила мемориал Геноцида армян в Цицернакаберде.
Гости возложили венок и цветы к мемориалу, увековечивающему память безвинных жертв геноцида, почтили их минутой молчания.
Председатель Парламента Грузии Д.Усупашвили от имени грузинского народа еще раз выразил соболезнования в связи с 100-й годовщиной преступления против армянского народа. “Должны сделать все, чтобы не только не повторились подобные трагедии, но и не было бы войн и в мире царило согласие”, - отметил глава грузинского парламента.   Он подчеркнул, что грузинский народ рядом с армянским и в скорби, и в радости.