Մարտի 6-ին ՀՀ ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում Գագիկ Մինասյանի նախագահությամբ երկրորդ ընթերցմամբ քննարկվել է «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» եւ կից օրենքների նախագծերի փաթեթը: Հիշեցնենք, որ փաթեթով առաջարկվում է Հայաստանում ներդնել բյուջետավորման բարեփոխումների հայեցակարգ, ինչը ենթադրում է բյուջետային գործընթացի շրջանակում մեծածավալ տեղեկատվության տրամադրում օրենսդիր մարմնին:
Առաջարկվում էր ստեղծել փորձագետների աշխատանքային խումբ, որը պատգամավորներին, մշտական հանձնաժողովներին, խմբակցություններին կտրամադրի մասնագիտական աջակցություն եւ տեղեկատվություն:
Հանձնաժողովի նախագահ Գագիկ Մինասյանը տեղեկացրել է, որ կառավարությունը ներկայացրել է երկու առաջարկ, որոնք քննարկվել են եւ ընդունվել:
Օրենքների նախագծերի փաթեթն ստացել է դրական եզրակացություն եւ կընդգրկվի մարտի 23-26-ի չորսօրյա նիստերի օրակարգի նախագծում:

On March 6 at the sitting of the RA NA Standing Committee on Financial-Credit and Budgetary Affairs moderated by Gagik Minasyan the package of draft laws “On Amending the RA Law Rules of Procedure of the National Assembly” and related laws was debated in the second reading. Let us remind that by the package a concept of budgetary reforms is proposed to invest in Armenia, which supposes provision of wide-scale information to the legislative body within the framework of budgetary process.
It was proposed to create a working group of experts which will provide professional support and information to the deputies, standing committees and factions.
The Committee Chairman has informed that the government has presented two recommendations which have been discussed and accepted.
The package of draft laws has been endorsed to be included in the draft law of March 23-26 four-day sittings’ agenda.