ՀՀ Ազգային ժողովի պատվիրակությունը, որի կազմում են ԱԺ պատգամավորներ Հրանտ Բագրատյանը, Էլինար Վարդանյանը, Էդմոն Մարուքյանը, Արփինե Հովհաննիսյանը, Գագիկ Մինասյանը, Ազգային ժողովի նախագահի գլխավոր խորհրդական Վրեժ Գասպարյանը, ԱԺ աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալ-քարտուղարության պետ Թաթուլ Սողոմոնյանը, իրավաբանական վարչության պետ Հայկ Սարգսյանը, հասարակայնության եւ տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչության պետ Արսեն Բաբայանը եւ տնտեսագիտական վարչության պետ Արթուր Թամազյանը, ՀՀ ԱԺ աջակցման ծրագրի շրջանակներում ճանաչողական այցով գտնվում են Կոնեկտիկուտ (ԱՄՆ) նահանգի Հարթֆորդ քաղաքում: Այցի շրջանակներում ՀՀ Ազգային ժողովի պատվիրակությունն այսօր այցելել է Կոնեկտիկուտ նահանգի օրենսդիր մարմին: Այցելության ընթացքում պատվիրակության անդամներին ամերիկացի գործընկերները ներկայացրել են օրենսդիր մարմնի շենքի պատմությունը, ծանոթացրել հանձնաժողովների աշխատանքին: Նրանք այցելել են նաեւ բյուջետային եւ իրավաբանական գրասենյակներ, որտեղ ՀՀ ԱԺ պատվիրակության անդամների բազմաթիվ հարցերին տրվել են սպառիչ պատասխաններ: Պատվիրակությունը մասնավորապես ծանոթացել է Կոնեկտիկուտ նահանգում օրենսդրության նախագծման, նախագծերի պատրաստման եւ դրանց ընդունման կանոններին, բյուջեի ընդունման կարգին եւ բյուջեի վերլուծության մանրամասներին: Պատվիրակության անդամները մասնակցել են նաեւ խորհրդարանական լսումների:
Ի պատիվ հայկական պատվիրակության` այս շաբաթվա ընթացքում ՀՀ պետական դրոշը կծածանվի նահանգային օրենսդիր մարմնի հիմնական շենքի վրա:
Այցելությունը շարունակվում է. առաջիկա օրերին պատվիրակությունը մանրամասնորեն կծանոթանա նահանգի օրենսդիր մարմնի մյուս գործառնություններին:

Визит делегации НС в США
Делегация НС РА, в составе которой депутаты Г.Багратян, Э.Варданян, Э.Марукян, А.Ованнисян, Г.Минасян, главный советник Председателя НС В.Гаспарян, заместитель руководителя Аппарата НС, начальник Секретариата Т.Согомонян, начальник Юридического управления А.Саргсян, начальник Управления по связям с общественностью и средствами информации А.Бабаян и начальник Экономического управления А.Тамазян, в рамках программы содействия НС РА находятся с ознакомительным визитом в городе Хартфорде (штат Коннектикут, США). В рамках визита делегация НС РА сегодня посетила законодательный орган Коннектикута. В ходе посещения американские коллеги представили членам делегации историю здания законодательного органа, ознакомили с работой комиссий. Они побывали также в бюджетном и юридическом офисах, где на многочисленные вопросы членов делегации НС РА были даны исчерпывающие ответы. Делегация, в частности, ознакомилась с проектированием законодательства, подготовкой проектов и правилами их принятия, порядком принятия бюджета и подробностями бюджетного анализа в штате Коннектикут. Члены делегации также приняли участие в парламентских слушаниях.
В честь армянской делегации в течение этой недели Государственный флаг РА будет развеваться над главным зданием законодательного органа штата.
Визит продолжается: в предстоящие дни делегация детально ознакомиться с другими функциями законодательного органа штата.