ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովը կանցկացնի խորհրդարանական լսումներ «ՀՀ քաղաքացիական պաշտպանության կազմակերպումը եւ իրականացումը» թեմայով
Մարտի 10-ին ՀՀ Ազգային ժողովի պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նիստում Կորյուն Նահապետյանի նախագահությամբ քննարկվել եւ որոշվել է մարտի 27-ին անցկացնել խորհրդարանական լսումներ «Հայաստանի Հանրապետությունում քաղաքացիական պաշտպանության կազմակերպումը եւ իրականացումը (իրավիճակը, խնդիրները եւ զարգացումները)» թեմայով: Կորյուն Նահապետյանը նշել է, որ թեման հրատապ է, եւ խորհրդարանական լսումների միջոցով հնարավոր կլինի գնահատել ինչպես քաղաքացիական պաշտպանության ոլորտում առկա խնդիրները, այնպես էլ ներկայացնել համակարգի զարգացմանն ուղղված առաջարկություններ:
Պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նիստում քննարկվել են նաեւ առաջիկայում կազմակերպվելիք այցերին վերաբերող հարցեր: Կորյուն Նահապետյանը նշել է, որ մարտի 17-ին հանձնաժողովն աշխատանքային այցով կլինի ՀՀ տարածքային կառավարման եւ արտակարգ իրավիճակների նախարարության ճգնաժամային կառավարման պետական ակադեմիայում եւ Կենտրոնական կլինիկական զինվորական հոսպիտալում: Ներկայացվել է վերոնշյալ այցերի նպատակահարմարությունն ու օրակարգին վերաբերող տեղեկություն:

Постоянная комиссия НС по обороне, национальной безопасности и внутренним делам проведет парламентские слушания на тему “Организация и осуществление гражданской обороны в РА”
10 марта на заседании Постоянной комиссии НС по обороне, национальной безопасности и внутренним делам под председательством К.Нагапетяна   обсужден и решен вопрос проведения 27 марта парламентских слушаний на тему “Организация и осуществление гражданской обороны в РА (ситуация, проблемы и развития)”. К.Нагапетян отметил, что тема актуальна и посредством   парламентских слушаний можно будет оценить как существующие проблемы в сфере гражданской обороны, так и представить предложения по развитию системы.
На заседании Постоянной комиссии НС по обороне, национальной безопасности и внутренним делам обсуждены также вопросы, касающиеся предстоящих организуемых визитов. К.Нагапетян отметил, что 17 марта комиссия посетит   с рабочим визитом Государственную академию кризисного управления Министерства территориального управления и по чрезвычайным ситуациям РА и Центральный клинический военный госпиталь. Представлены целесообразность указанных посещений и информация о повестке дня.