ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը կմեկնի Բալթյան երկրներ
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը Էստոնիայի Հանրապետության խորհրդարանի փոխնախագահ Լայնե Ռանդյարվի, Լատվիայի Հանրապետության խորհրդարանի փոխնախագահ Անդրեյ Կլեմենտեւի եւ Լիտվայի Հանրապետության խորհրդարանի Լիտվա-Հայաստան միջխորհրդարանական կապերի խմբի ղեկավար Դանգուտե Միկուտենեի հրավերներով մարտի 11-17-ը պաշտոնական այցով կմեկնի Բալթյան երկրներ:
ԱԺ փոխնախագահը Էստոնիայի եւ Լատվիայի Ազգային գրադարաններում եւ Լիտվայի Ցեղասպանության թանգարանում կմասնակցի «Հայոց ցեղասպանության լուսաբանումը միջազգային մամուլի առաջին էջերին» խորագրով ցուցահանդեսների պաշտոնական բացման արարողությանը եւ հանդես կգա ելույթներով:
Նախատեսվում են ԱԺ փոխնախագահի հանդիպումները Էստոնիայի Հանրապետության Ռիիգիկոգուի փոխնախագահ Լայնե Ռանդյարվի, Լատվիայի Հանրապետության Սաեյմայի փոխնախագահներ Ինես Լիբինա-Էգներեի եւ Անդրեյ Կլեմենտեւի, Լիտվայի Հանրապետության Սեյմի փոխնախագահ Գեդիմինաս Կիրկիլասի, Լիտվա-Հայաստան միջխորհրդարանական կապերի խմբի ղեկավար Դանգուտե Միկուտենեի հետ:

Вице-спикер НС Э.Шармазанов отбудет в страны Балтии
11-17 марта вице-спикер НС Э.Шармазанов с официальным визитом отбудет в страны Балтии по приглашениям вице-спикера парламента Эстонской Республики Л.Рандьярв, вице-спикера парламента Латвийской Республики А.Клементьева и руководителя группы межпарламентских связей Литва – Армения парламента Литовской Республики Д.Микутене.
Вице-спикер НС в Национальных библиотеках Эстонии и Латвии и в Музее геноцида Литвы примет участие в официальных церемониях открытия выставок “Освещение Геноцида армян на первых полосах мировой прессы” и выступит с речью.
Намечены встречи вице-спикера НС с вице-спикером Риигикогу Эстонской Республики Л.Рандьярв, вице-спикерами Саеймы Латвийской Республики И.Либиной-Эгерне и А.Клементьевым, вице-спикером Сейма Литовской Республики Г.Киркиласом, руководителем группы межпарламентских связей Литва – Армения Д.Микутене.