«Քաղաքացիների առաջարկությունները, դիմումները եւ բողոքները քննարկելու կարգի մասին» ՀՀ օրենքի համաձայն` ԱԺ քարտուղարության ընդհանուր բաժինը հրապարակել է 2015 թ. առաջին եռամսյակի նամակների քննարկման արդյունքների համառոտ տեղեկատվությունը:
Ընդունվել, գրանցվել եւ Ազգային ժողովի նախագահին է հանձնվել քաղաքացիների 168 նամակ, փոխնախագահներին` 35 նամակ: ԱԺ նախագահը եւ փոխնախագահները պատասխանել են բոլոր նամակներին:
ԱԺ աշխատակազմի ղեկավարին հանձնվել է 2 նամակ: ԱԺ մշտական հանձնաժողովներին է հանձնվել քաղաքացիների 357 նամակ. պատասխանել են բոլորին: ԱԺ խմբակցություններին է հանձնվել քաղաքացիների 127 նամակ. պատասխանել են բոլորին: ԱԺ նախագահի աշխատակազմին հանձնվել է 4 նամակ: Ազգային ժողովի աշխատակազմին հասցեագրված է եղել 11  նամակ:

According to the Law on "The Procedure for Consideration of Citizens’ Proposals, Applications and Complaints", the General Division of the NA Secretariat announces brief information for 2015 first quarter results of letter considerations.
The citizens’ 168 letters have been accepted, registered and delivered to the NA President, 35 letters have been delivered to the Vice Presidents. The NA President and Vice Presidents have answered all the letters.
2 letters have been delivered to the NA Chief of Staff, General Secretary. 357 letters have been delivered to the NA Standing Committees: all of them have been answered. The citizens’ 127 letters have been delivered to the NA Factions: all of them have been answered. 4 letters have been delivered to the NA President’s Staff. 11 letters have been delivered to the Staff of the National Assembly.