«Քաղաքացիների առաջարկությունները, դիմումները եւ բողոքները քննարկելու կարգի մասին» ՀՀ օրենքի համաձայն` ԱԺ քարտուղարության ընդհանուր բաժինը հրապարակել է 2015 թ. առաջին եռամսյակի նամակների քննարկման արդյունքների համառոտ տեղեկատվությունը:
Ընդունվել, գրանցվել եւ Ազգային ժողովի նախագահին է հանձնվել քաղաքացիների 168 նամակ, փոխնախագահներին` 35 նամակ: ԱԺ նախագահը եւ փոխնախագահները պատասխանել են բոլոր նամակներին:
ԱԺ աշխատակազմի ղեկավարին հանձնվել է 2 նամակ: ԱԺ մշտական հանձնաժողովներին է հանձնվել քաղաքացիների 357 նամակ. պատասխանել են բոլորին: ԱԺ խմբակցություններին է հանձնվել քաղաքացիների 127 նամակ. պատասխանել են բոլորին: ԱԺ նախագահի աշխատակազմին հանձնվել է 4 նամակ: Ազգային ժողովի աշխատակազմին հասցեագրված է եղել 11  նամակ:

Согласно Закону РА “О порядке рассмотрения предложений, заявлений и жалоб граждан”, Общий отдел Секретариата НС представляет краткую сводку по итогам рассмотрения  писем за первый квартал 2015 г.
Принято, зарегистрировано и передано Председателю НС 168 писем, заместителям Председателя НС – 35 писем. Председатель НС и заместители Председателя НС ответили на все письма.
Руководителю Аппарата НС вручено 2 письма. Постоянным комиссиям НС передано 357 писем граждан – ответы даны на все письма. Фракциям НС передано 127 писем – ответы даны на все письма. Аппарату Председателя НС адресовано 4 письма граждан. Аппарату НС передано 11 писем.