ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովի գլխավորած պատվիրակությունը ապրիլի 16-ին Սանկտ Պետերբուրգի Տավրիկյան պալատում մասնակցել է Անկախ պետությունների համագործակցության մասնակից պետությունների միջխորհրդարանական վեհաժողովի (ԱՊՀ ՄԽՎ) լիագումար նիստին: Պատվիրակության կազմում էին ԱՊՀ մասնակից պետությունների ՄԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության անդամներ Հայկ Բաբուխանյանը եւ Հովհաննես Սահակյանը: Նիստը վարել է ԱՊՀ ՄԽՎ խորհրդի նախագահ, ՌԴ ԴԺ Դաշնության խորհրդի նախագահ Վալենտինա Մատվիենկոն:
ԱՊՀ մասնակից պետությունների ՄԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության անդամ Հովհաննես Սահակյանը պարգեւատրվել է ԱՊՀ մասնակից պետությունների ՄԽՎ խորհրդի պատվոգրով:
Նիստի ավարտից հետո հայ խորհրդարանականները մասնակցել են Հայրենական Մեծ պատերազմում տարած հաղթանակի 70-ամյակին նվիրված «Հիշատակի էստաֆետ» միջոցառմանը:

On April 16 the delegation led by the RA NA Deputy Speaker Eduard Sharmazanov took part in the plenary session of the Inter-Parliamentary Assembly of Member Nations of the Commonwealth Independent States (IPA CIS) in Tavrichesky Palace of Saint Petersburg. The members of the RA NA Delegation to the IPA CIS Hayk Babukhanyan and Hovhannes Sahakyan were in the delegation. The Speaker of the RF FA Federal Council Valentina Matvienko presided over the session.
The member of the RA NA delegation to the IPA CIS Hovhannes Sahakyan was awarded the diploma of the IPA CIS Council.
After the end of the session the Armenian MPs took part in the event, “Memory Relay” campaign, dedicated to the 70th anniversary of the Victory in the Great Patriotic War.