Ապրիլի 27-ին «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում Ազգային ժողով են այցելել Ջերմուկի ավագ դպրոցի մի խումբ աշակերտներ եւ ուսուցիչներ: Բաց դասը վարել է ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Դավթյանը:
Պարոն Դավթյանը ներկայացրել է խորհրդարանի կառուցվածքը եւ գործունեությունը, անդրադարձել Աժ մշտական հանձնաժողովների գործառույթներին:
Այնուհետեւ Արտակ Դավթյանը սիրով պատասխանել է բարձրդասարանցիների հարցերին, որոնք վերաբերել են Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին, հայ-թուրքական հարաբերություններին, Արեւմտյան Հայաստանի պատմամշակութային հուշարձանների պահպանմանը, կրթական ոլորտում սպասվող առաջիկա փոփոխություններին:

27 апреля в рамках программы “Открытый урок” НС посетили группа учащихся и педагогов Джермукской старшей школы. Открытый урок вел председатель Постоянной комиссии НС по вопросам науки, образования, культуры, молодежи и спорта А.Давтян.
Г-н Давтян представил структуру и деятельность парламента, обратился к функциям постоянных комиссий НС.
Затем А.Давтян любезно ответил на вопросы старшеклассников, касавшиеся 100-й годовщины Геноцида армян, армяно-турецких отношений, охраны историко-культурных памятников Западной Армении, ожидаемых предстоящих реформ в образовательной сфере.