Ապրիլի 27-ին «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում Ազգային ժողով են այցելել Ջերմուկի ավագ դպրոցի մի խումբ աշակերտներ եւ ուսուցիչներ: Բաց դասը վարել է ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Դավթյանը:
Պարոն Դավթյանը ներկայացրել է խորհրդարանի կառուցվածքը եւ գործունեությունը, անդրադարձել Աժ մշտական հանձնաժողովների գործառույթներին:
Այնուհետեւ Արտակ Դավթյանը սիրով պատասխանել է բարձրդասարանցիների հարցերին, որոնք վերաբերել են Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին, հայ-թուրքական հարաբերություններին, Արեւմտյան Հայաստանի պատմամշակութային հուշարձանների պահպանմանը, կրթական ոլորտում սպասվող առաջիկա փոփոխություններին:

On April 27 within the framework of the Open Doors programme a group of students and teachers of Jermuk Senior School visited the National Assembly. The Chairman of the NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Youth and Sport Artak Davtyan conducted the lesson.
Mr Davtyan presented the structure and the activities of the parliament, touched upon the functions of the NA Standing Committees.
Afterwards Artak Davtyan kindly answered the senior school students' questions, related to the Armenian Genocide Centennial, the Armenian-Turkish relations, the conservation of the historical-cultural monuments of the Western Armenia and the expecting upcoming changes in the educational sphere.