ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում մայիսի 21-ին Ազգային ժողովում էին հյուրընկալվել Կոտայքի մարզի Եղվարդի համար 1 ավագ դպրոցի ուսուցիչներն ու աշակերտները:
Հանդիպումից առաջ նրանք շրջել են խորհրդարանի շենքում, եղել ԱԺ նիստերի դահլիճում եւ հետեւել պատգամավորների աշխատանքին:
ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը, ողջունելով ներկաներին, ներկայացրել է օրենսդիր իշխանության գործունեությունը, Հայաստանի արտաքին քաղաքականության ուղղությունները, անդրադարձել է Հայաստանի ներքաղաքական իրավիճակին, խոսել տնտեսության եւ արդյունաբերության վիճակի եւ առկա խնդիրների վերաբերյալ:
Տիկին Նաղդալյանը կարեւորել է նաեւ երիտասարդության մասնակցությունը պետության հասարակական եւ քաղաքական կյանքում:
Այցի ավարտին աշակերտներն ու ուսուցիչներն ԱԺ նիստերի դահլիճում լուսանկարվել են ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանի հետ:

21 мая в рамках программы “Открытые двери” в НС гостили учащиеся и учителя Егвардской старшей школы N 1 Котайкской области.
Перед встречей они ознакомились со зданием парламента, побывали в зале заседаний, где следили за работой депутатов.
Вице-спикер НС Э.Нагдалян, приветствуя присутствующих, представила деятельность законодательной власти, внешнеполитические   векторы Армении, обратилась к внутриполитической ситуации в стране, говорила о состоянии и существующих проблемах экономики и промышленности.
Г-жа Нагдалян также подчеркнула важность участия молодежи в общественной и политической жизни государства.
В завершение визита учащиеся и педагоги в зале заседаний парламента сфотографировались с вице-спикером НС.