Գալուստ Սահակյանը դիպլոմներ է հանձնել շրջանավարտների
Հունիսի 24-ին ԱԺ նախագահ, ՀՊՄՀ կառավարման խորհրդի նախագահ Գալուստ Սահակյանը համալսարանում ներկա է գտնվել ավարտական դիպլոմների հանձնման հանդիսավոր արարողությանը: Միջոցառմանը մասնակցել է նաեւ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը:
Օրն առավել քան խորհրդանշական է, քանի որ շրջանավարտներից յուրաքանչյուրի կյանքում մեկնարկում է վերելքների նոր փուլ: Մանկավարժական ակունքներում հիմնաքար հանդիսացող կրթօջախն իր տեսակի մեջ միշտ եղել եւ մնում է առաջամարտիկ: Այս տարի շրջանավարտների թիվը մոտ 2000 է, որից 300-ն ուսումն ավարտել է գերազանց առաջադիմությամբ: 20 լավագույնների՝ բակալավրի եւ մագիստրոսի դիպլոմներն անձամբ հանձնել է ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը: Խորհրդարանի ղեկավարը, շնորհավորելով օրվա հերոսներին, ընդգծել է, որ կրթությունն այն հաղթաթուղթն է, որն ապագայում այցեքարտ է լինելու նոր բարձունքների նվաճման համար: Գալուստ Սահակյանն իր խոսքում եւս մեկ անգամ հիշեցրել է, որ յուրաքանչյուր պետության հենասյունը կիրթ ու բանիմաց սերունդն է, ուստի հորդորել է ապագայում եւս հարստացնել գիտելիքների բազան: Իսկ դիպլոմակիրներն իրենց հերթին խոստացել են ամենուր բարձր պահել հարազատ համալսարանի պատիվը:

Г.Саакян вручил дипломы выпускникам
24 июня Председатель НС, председатель Совета управления Армянского государственного педагогического университета (АГПУ) Г.Саакян присутствовал в вузе на церемонии вручения дипломов выпускникам. В мероприятии участвовал также вице-спикер НС Э.Шармаза нов.
День весьма символический, так как для каждого из выпускников начинается новый этап достижений в жизни. Университет в своем роде был и остается краеугольным камнем и авангардом педагогического образования. В этом году число выпускников составило почти 2000, из коих 300 окончили вуз с отличием. 20 лучшим из них дипломы вручил спикер парламента Г.Саакян. Глава НС, поздравляя выпускников, подчеркнул, что образование – визитная карточка в достижении новых высот в грядущем. В своем слове он вновь напомнил, что опорой любого государства является образованное и эрудированное поколение, посему призвал молодежь и в будущем обогащать базу знаний. А выпускники в свою очередь пообещали везде высоко нести честь родного университета.