Հուլիսի 2-ին ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովը Գագիկ Մինասյանի նախագահությամբ քննարկել է ՀՀ կառավարության եւ Ռուսաստանի Դաշնության կառավարության միջեւ 2015 թվականի հունիսի 26-ին Երեւանում ստորագրված «ՀՀ կառավարությանը պետական արտահանման վարկ տրամադրելու մասին» համաձայնագիրը: Հիմնական զեկուցող, ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Արա Նազարյանը տեղեկացրել է, որ փաստաթղթով ռուսական կողմը հայկական կողմին 13 տարի մարման ժամկետով կտրամադրի մինչեւ 200 մլն ԱՄՆ դոլար գումարի չափով պետական արտահանման վարկ` ռուսական արտադրության ռազմական նշանակության արտադրանքի մատակարարումների ֆինանսավորման համար:
Հուլիսի 3-ին՝ ժամը 12-00-ին, ՀՀ Ազգային ժողովի 334 սրահում տեղի կունենա ԱԺ փոխնախագահ, Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի եւ Բելառուսի Հանրապետության Ազգային ժողովի միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի համանախագահ Էդուարդ Շարմազանովի, հանձնաժողովի անդամներ Տաճատ Վարդապետյանի, ...

2 июля Постоянная комиссия НС по финансово-кредитным и бюджетным вопросам под председательством Г.Минасяна обсудила подписанное в Ереване 26 июня 2015 г. соглашение между правительствами РА и РФ “О предоставлении Правительству РА государственного экспортного кредита”. Основной докладчик заместитель министра обороны РА А.Назарян проинформировал, что документом предусматривается предоставление армянской стороне российской стороной государственного экспортного кредита на сумму до 200 млн долларов США со сроком погашения в 13 лет – на финансирование поставок военного назначения российского производства.
На внеочередном заседании НС обсуждено и ратифицировано соглашение между Правительством РА и Правительством РФ "О предоставлении Правительству РА государственного экспортного кредита”
2 июля по решению Председателя НС Г.Саакяна, согласно ст.70 Конституции РА,  инициативе Правительства РА созвана внеочередная сессия, в повестке которой  соглашение между Правительством РА и Правительством РФ "О предоставлении Правительству РА государственного экспортного кредита”.Заместит...