Գալուստ Սահակյանն ընդունել է Թուրքմենստանի դեսպանին
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը հուլիսի 7-ին Ազգային ժողովում ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Թուրքմենստանի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Մուհամեդնիյազ Մաշալովին:
Գալուստ Սահակյանը շնորհավորել է նորանշանակ դեսպանին` Հայաստանում դիվանագիտական առաքելություն սկսելու կապակցությամբ: ԱԺ նախագահն ընդգծել է, որ խորհրդարանը մշտապես համագործակցում է դեսպանատների հետ, բարձր գնահատում նրանց դերը բարեկամ երկրների հարաբերությունների զարգացման գործում: Խորհրդարանի ղեկավարը կարեւորել է Հայաստանի եւ Թուրքմենստանի միջեւ փոխգործակցության զարգացումը հատկապես մշակութային եւ տնտեսական ոլորտներում:
Թուրքմենստանի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Մուհամեդնիյազ Մաշալովը, շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար, վստահեցրել է, որ կանի հնարավորը` զարգացնելու եւ ամրապնդելու երկկողմ հարաբերությունները տարբեր ոլորտներում:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները կարեւորել են խորհրդարանականների փոխայցերը, քննարկել առաջիկայում նոր ծրագրեր իրականացնելու անհրաժեշտությունը, անդրադարձել երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցերի:

Г.Саакян принял посла Туркменистана
7 июля Председатель НС Г.Саакян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Туркменистана в РА Мухамеднияза Машалова.
Г.Саакян  поздравил новоназначенного посла с началом дипломатической миссии в Армении. Спикер НС подчеркнул, что парламент всегда сотрудничает с посольствами, высоко ценя их роль в развитии отношений дружественных стран. Глава парламента особо выделил развитие взаимосотрудничества между Арменией и Туркменистаном в культурной и экономической сферах.
Чрезвычайный и Полномочный посол Туркменистана М.Машалов, поблагодарив за прием, заверил, что сделает все возможное для развития и укрепления двусторонних отношений в различных областях.
В ходе встречи собеседники подчеркнули важность взаимных визитов парламентариев, обсудили необходимость осуществления намечаемых новых программ, обратились к представляющим обоюдный интерес вопросам.