ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը հուլիսի 17-ին ընդունել է Կորեայի Հանրապետության խորհրդարանական պատվիրակությանը՝ Նո Յուն Մինի գլխավորությամբ:
Ողջունելով հյուրերին Ազգային ժողովում՝ Գալուստ Սահակյանը կարեւորել է հայ-կորեական հարաբերությունների զարգացումը՝ շեշտելով հատկապես երկու երկրների խորհրդարանական կապերի խորացումը: ԱԺ նախագահը շնորհակալություն է հայտնել Կորեայի Հանրապետությանը 2011 թվականին ԱԺ լիագումար նիստերի դահլիճի տեխնիկական վերազինմանն աջակցելու համար:
Գալուստ Սահակյանը բարձր է գնահատել Կորեայի հավասարակշիռ մոտեցումը Հայաստանի համար կարեւոր նշանակություն ունեցող հարցերի շուրջ: ԱԺ նախագահը նշել է, որ տեղյակ է Կորեայի Հանրապետության խորհրդարանի Կորեա-Հայաստան բարեկամական խմբի ղեկավար Նո Յուն Մինի ծավալած հայանպաստ գործունեությանը:
Գալուստ Սահակյանը խոսել է նաեւ Ազգային ժողովի կողմից կյանքի կոչված «Խորհրդարանականներն ընդդեմ ցեղասպանության» նախաձեռնության մասին, որով կոչ է արվում աշխարհի խորհրդարաններին՝ դատապարտելու ցեղասպանություններն ամբողջ աշխարհում:
Նո Յուն Մինը, շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար, նշել է, որ մինչ խորհրդարան այցելելը իր գլխավորած պատվիրակությունն այցելել է Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր, ծանոթացել թանգարան-ինստիտուտում տեղ գտած նմուշներին եւ մեծ ցավ ապրել՝ հայ ժողովրդի ողբերգության վկայությունները տեսնելով: Կորեա-Հայաստան բարեկամական խմբի ղեկավարը նշել է, որ Կորեան եւ Հայաստանը բախտակիցներ են այդ առումով:
Կորեա-Հայաստան բարեկամական խմբի ղեկավարն Ազգային ժողովի նախագահին է նվիրել իր հեղինակած «Ժամանակակից ողբերգություններ» գիրքը, որի առաջին գլուխը նվիրված է Հայոց ցեղասպանությանը:
Հանդիպման ավարտին Գալուստ Սահակյանը հայ-կորեական բարեկամական կապերի ամրապնդման համար Նո Յուն Մինին պարգեւատրել է Ազգային ժողովի պատվո մեդալով:

17 июля Председатель НС Г.Саакян принял парламентскую делегацию Республики Корея во главе с Но Юн Мином.
Приветствуя гостей в НС, Г.Саакян подчеркнул важность развития армяно-корейских отношений, особо выделив углубление парламентских связей двух стран. Председатель НС выразил благодарность Республике Корея за содействие в техническом переоснащении зала пленарных заседаний парламента в 2011 г.
Г.Саакян высоко оценил взвешенный подход Кореи в вопросах, имеющих важное значение для Армении. Спикер НС отметил, что знаком с проармянской деятельностью руководителя группы дружбы Корея – Армения корейского парламента Но Юн Мина.
Г.Саакян коснулся также предпринятой НС инициативы “Парламентарии против геноцидов”, которой парламентам стран предлагается осудить геноциды во всем мире.
Но Юн Мин, поблагодарив за прием, отметил, что до посещения парламента возглавляемая им делегация побывала на мемориале Геноцида армян, ознакомилась с экспонатами музея-института, сопереживая трагедии армянского народа. Руководитель группы дружбы Корея – Армения отметил, что в этом плане у Кореи и Армении общая   судьба.
Руководитель группы дружбы Корея – Армения подарил спикеру НС свою книгу “Современные трагедии”, первая глава которой посвящена Геноциду армян.
В завершение встречи Г.Саакян за укрепление армяно-корейских дружественных связей наградил   Но Юн Мина Почетной медалью НС.