Սեպտեմբերի 1-ին` Գիտելիքի օրը, ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանն այցելել է Երեւանի Դանիել Վարուժանի անվան համար 89 հիմնական դպրոց:
Աշակերտներն ու ուսուցիչները մեծ հուզմունքով եւ հանդիսավորությամբ են դիմավորել ԱԺ նախագահին: Տոնական միջոցառման ընթացքում աշակերտները հանդես են եկել ասմունքով եւ երաժշտական կատարումներով:
Շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար` Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը նշել է, որ այսօր իր համար կրկնակի տոն է, քանի որ վերադարձել է իր հարազատ դպրոց, որը 40-ական թվականներին հիմնադրել է ԱԺ նախագահի հայրը` Գրիգոր Սահակյանը:
Դպրոցը համարելով սերունդների կրթության եւ դաստիարակության կարեւորագույն ինստիտուտ՝ Գալուստ Սահակյանն անդրադարձել է այդ ոլորտում առաջիկա անելիքներին:
ԱԺ նախագահը շրջել է դպրոցում, զրուցել աշակերտների հետ, վերհիշել դպրոցական իր հետաքրքիր տարիները:
ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը Գիտելիքի օրվա առթիվ դպրոցին նվիրել է գեղարվեստական գրքերի մի ամբողջ գրադարան:

1 сентября, в День знаний,   Председатель НС Г.Саакян посетил основную школу N 89 им. Даниэла Варужана.
Учащиеся и учителя торжественно и с большим волнением встретили спикера парламента. В ходе торжественного мероприятия учащиеся выступили с декламацией и музыкальной программой.
Поблагодарив за теплый прием, Председатель НС отметил, что для него сегодня двойной праздник, так как он возвратился в свою родную школу, которую в 40-е годы основал его отец – Григор Саакян.
Считая школу важнейшим институтом образования и воспитания поколений, Г.Саакян обратился к предстоящим планам в этой сфере.
Председатель НС ознакомился со школой, побеседовал с учащимися, вспомнил свои интересные школьные годы.
В связи с Днем знаний Председатель НС Г.Саакян подарил школе целую библиотеку художественной литературы.