Սեպտեմբերի 1-ին` Գիտելիքի օրը, ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանն այցելել է Երեւանի Դանիել Վարուժանի անվան համար 89 հիմնական դպրոց:
Աշակերտներն ու ուսուցիչները մեծ հուզմունքով եւ հանդիսավորությամբ են դիմավորել ԱԺ նախագահին: Տոնական միջոցառման ընթացքում աշակերտները հանդես են եկել ասմունքով եւ երաժշտական կատարումներով:
Շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար` Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը նշել է, որ այսօր իր համար կրկնակի տոն է, քանի որ վերադարձել է իր հարազատ դպրոց, որը 40-ական թվականներին հիմնադրել է ԱԺ նախագահի հայրը` Գրիգոր Սահակյանը:
Դպրոցը համարելով սերունդների կրթության եւ դաստիարակության կարեւորագույն ինստիտուտ՝ Գալուստ Սահակյանն անդրադարձել է այդ ոլորտում առաջիկա անելիքներին:
ԱԺ նախագահը շրջել է դպրոցում, զրուցել աշակերտների հետ, վերհիշել դպրոցական իր հետաքրքիր տարիները:
ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը Գիտելիքի օրվա առթիվ դպրոցին նվիրել է գեղարվեստական գրքերի մի ամբողջ գրադարան:

On September 1, on Knowledge Day, the RA NA President Galust Sahakyan visited Daniel Varuzhan Basic School N 89 in Yerevan .
The pupils and teachers met the NA Speaker with great excitement and fanfare. During the festive event the pupils came up with recital and musical performances.
Thanking for the warm reception, the NA President Galust Sahakyan noted that for him it was a double holiday, as he returned his school, where he received his primary education, which had been founded by the NA President’s father, Grigor Sahakyan.
Considering school the most important institution for the education and upbringing of generations, Galust Sahakyan touched upon the works to be done in the sphere.
The NA President made a tour in the school, talked to the pupils, recalled the interesting school years of his.
The NA President Galust Sahakyan presented an entire library of fiction to the school on the occasion of Knowledge Day.