«Հարգելի պարոն Մարգարյան, շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան օրվա առթիվ:
Դուք անցել եք կինոգործչի հարուստ ու բովանդակալից ճանապարհ՝ որպես ռեժիսոր, սցենարիստ ու դերասան մասնակցություն ունենալով տասնյակ ֆիլմերում, իրականացնելով հեռուստատեսային բեմադրություններ, մեծ ավանդ ունենալով հայկական կինեմատոգրաֆի պատմությունը կերտելու մեջ:
Ձեր ղեկավարությամբ Հայֆիլմին կից դերասանի դպրոց-ստուդիայում գիտելիք են ստացել ու կինոաշխարհի հմայքին ծանոթացել մի քանի սերունդների ներկայացուցիչներ:
Եւս մեկ անգամ շնորհավորելով ծննդյան 90-ամյա հոբելյանի առթիվ՝ մաղթում եմ Ձեզ առողջություն, լավատեսություն եւ ամենայն բարիք»:

“Dear Mr Margaryan, I congratulate you on the occasion of your birthday. You have passed a cinema worker’s rich and meaningful path as a director, scriptwriter and actor, taking part in dozens of films, conducting television performances, having great contribution in building the history of the Armenian cinematography.
With your leadership in the Film Actor’s School at Hayfilm Studio representatives of several generations received knowledge and got acquainted with the charm of the cinema world.
Once again congratulating on the occasion of your 90th birthday jubilee, I wish you health, optimism and all the best.”