ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը սեպտեմբերի 23-ին ծննդյան 70-ամյակի առթիվ մշակույթի ոլորտում ունեցած նշանակալի ավանդի համար ՀՀ մշակույթի վաստակավոր գործիչ Կամո Հովհաննիսյանին պարգեւատրել է Ազգային ժողովի նախագահի հուշամեդալով:
Շնորհավորելով նրան՝ Ազգային ժողովի նախագահը նշել է. «Կամո Հովհաննիսյանը, տարիներ շարունակ ղեկավարելով Ալ. Սպենդիարյանի անվան օպերայի եւ բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնը, մեծապես նպաստել է մշակութային կյանքի աշխուժացմանը, իսկ որպես մանկավարժ՝ երկար տարիներ իր փորձն է փոխանցել սերունդներին, ովքեր միջազգային մրցույթներից մշտապես վերադարձել են բարձր պարգեւներով:
Պատահական չէ, որ այսօր Կամո Հովհաննիսյանը Երեւանի ավագանու անդամ է եւ շարունակում է ակտիվորեն մասնակցել իր երկրի հասարակական եւ մշակութային կյանքին»:

On September 23 the RA NA President Galust Sahakyan awarded the RA Honoured Cultural Figure Kamo Hovhannisyan the NA President’s Medal for the significant contribution to the sphere of culture on his 70th birth anniversary.
Congratulating him, the NA President has noted, “Kamo Hovhannisyan, being the director of Alexander Spendiaryan National Academic Opera and Ballet Theatre for years, has greatly contributed to the enlivening of the cultural life, and as a pedagogue has conveyed his experience to the generations, who have permanently returned with higher awards.
It is not accidental that today Kamo Hovhannisyan is a member of the Council of Elders and continues actively taking part in the public and cultural life of his country.”