ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը սեպտեմբերի 23-ին ծննդյան 70-ամյակի առթիվ մշակույթի ոլորտում ունեցած նշանակալի ավանդի համար ՀՀ մշակույթի վաստակավոր գործիչ Կամո Հովհաննիսյանին պարգեւատրել է Ազգային ժողովի նախագահի հուշամեդալով:
Շնորհավորելով նրան՝ Ազգային ժողովի նախագահը նշել է. «Կամո Հովհաննիսյանը, տարիներ շարունակ ղեկավարելով Ալ. Սպենդիարյանի անվան օպերայի եւ բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնը, մեծապես նպաստել է մշակութային կյանքի աշխուժացմանը, իսկ որպես մանկավարժ՝ երկար տարիներ իր փորձն է փոխանցել սերունդներին, ովքեր միջազգային մրցույթներից մշտապես վերադարձել են բարձր պարգեւներով:
Պատահական չէ, որ այսօր Կամո Հովհաննիսյանը Երեւանի ավագանու անդամ է եւ շարունակում է ակտիվորեն մասնակցել իր երկրի հասարակական եւ մշակութային կյանքին»:

23 сентября Председатель НС Г.Саакян  в связи с 70-летием за значительный вклад в сферу культуры наградил Заслуженного деятеля культуры РА Камо Ованнисяна  Памятной медалью Председателя НС.
Поздравляя юбиляра, Председатель НС отметил: “Камо Ованнисян, годами руководя Национальным академическим театром оперы и балета им. А.Спендиарова, всемерно содействовал оживлению культурной жизни, а как педагог долгие годы передавал свой опыт поколениям, которые всегда возвращались с международных конкурсов с высокими наградами.
Не случайно, что сегодня К.Ованнисян член авагани Еревана и продолжает активно участвовать в общественной и культурной жизни своей страны”.