Հոկտեմբերի 8-ին ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում խորհրդարան էին այցելել Երեւանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի ուսանողներն ու դասախոսները:
Ազգային ժողովի փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը, ողջունելով ուսանողներին, ներկայացրել է խորհրդարանի գործունեությունը, անդրադարձել երկրի տնտեսությանը վերաբերող մի շարք հարցերի:
Խորհրդարանի փոխնախագահը կարեւորել է «Բաց դռներ» ծրագիրը՝ նշելով, որ այն հնարավորություն է ընձեռում երիտասարդների միջոցով ծանոթանալու հասարակությանը հուզող հարցերին:
Ուսանողներն ԱԺ փոխնախագահին ուղղել են բազմաթիվ հարցեր, որոնք վերաբերել են Հայաստանում նորագույն տեխնոլոգիաների կատարելագործմանը, պետական բյուջեով տնտեսության տարբեր ճյուղերի հատկացումներին, նոր աշխատատեղերի ստեղծման ծրագրերին եւ հնարավորություններին:
Այցի ավարտին ուսանողները Ազգային ժողովի նիստերի դահլիճում լուսանկարվել են ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանի հետ:

On October 8 the students and lecturers of Yerevan State University of Economics visited the parliament within the framework of the NA Open Doors programme.
Welcoming the students the Deputy Speaker of the National Assembly Hermine Naghdalyan presented the activities of the parliament, touched a number of issues relating to the economy of the country.
The Deputy Speaker of the parliament has highlighted the Open Doors programme, noting that it gives opportunity to get acquainted with the issues concerning the public through the young people.
The students addressed numerous questions to the Deputy Speaker which referred to the upgrading of the newest technologies, the allocations of different branches of economy through the state budget, the programmes and possibilities for creating new jobs in Armenia.
At the end of the visit the students have been taken a photo with the NA Deputy Speaker Hermine Naghdalyan in the Session Hall of the National Assembly.