Հոկտեմբերի 8-ին ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում խորհրդարան էին այցելել Երեւանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի ուսանողներն ու դասախոսները:
Ազգային ժողովի փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը, ողջունելով ուսանողներին, ներկայացրել է խորհրդարանի գործունեությունը, անդրադարձել երկրի տնտեսությանը վերաբերող մի շարք հարցերի:
Խորհրդարանի փոխնախագահը կարեւորել է «Բաց դռներ» ծրագիրը՝ նշելով, որ այն հնարավորություն է ընձեռում երիտասարդների միջոցով ծանոթանալու հասարակությանը հուզող հարցերին:
Ուսանողներն ԱԺ փոխնախագահին ուղղել են բազմաթիվ հարցեր, որոնք վերաբերել են Հայաստանում նորագույն տեխնոլոգիաների կատարելագործմանը, պետական բյուջեով տնտեսության տարբեր ճյուղերի հատկացումներին, նոր աշխատատեղերի ստեղծման ծրագրերին եւ հնարավորություններին:
Այցի ավարտին ուսանողները Ազգային ժողովի նիստերի դահլիճում լուսանկարվել են ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանի հետ:

8 октября в рамках программы “Открытые двери” парламент посетили студенты и преподаватели Ереванского государственного экономического университета.
Вице-спикер НС Э.Нагдалян, приветствуя гостей, представила им деятельность парламента, обратилась к ряду экономических проблем страны.
Э.Нагдалян подчеркнула важность программы “Открытые двери”, отметив, что она позволяет посредством молодежи ознакомиться с волнующими общество задачами.
Студенты задали вице-спикеру множество вопросов, касающихся совершенствования в Армении новейших технологий, ассигнований государственного бюджета в различные отрасли экономики, программ и возможностей создания новых рабочих мест.
В завершение встречи студенты в зале заседаний парламента   сфотографировались с вице-спикером НС Э.Нагдалян.