Հոկտեմբերի 23-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ աշխատանքային խորհրդակցությունը, որը վարել է Ազգային ժողովի փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը:
Քննարկվել են հինգերորդ գումարման Ազգային ժողովի ութերորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին եւ հոկտեմբերի 26-29-ի ԱԺ քառօրյա նիստերի օրակարգի մասին որոշումների նախագծերը:
ԱԺ ութերորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին որոշման նախագծում ընդգրկվել է 9 հարց, 5 միջազգային պայմանագիր: ԱԺ առաջիկա քառօրյա նիստերի օրակարգի որոշման նախագծում ընդգրկվել են 161 հարց, 45 միջազգային պայմանագիր:
Հինգերորդ գումարման ԱԺ ութերորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին եւ հոկտեմբերի 26-29-ի ԱԺ նիստերի օրակարգի մասին որոշումների նախագծերի քվեարկությունը տեղի կունենա Ազգային ժողովի հոկտեմբերի 26-ի նիստում:

23 октября состоялось рабочее совещание парламента, которое велa Заместитель Председателя НС РА Э.Нагдалян.
Oбсуждались проекты решений повесток дня восьмой сессии НС пятого созыва и четырехдневных заседаний НС 26-29 октября.
В проект решения о внесении дополнений в повестку дня сессии НС включено 9 вопросов, 5 международных договоров. В проект повестки дня предстоящих четырехдневных заседаний НС включены 161 вопрос, 45 международных договоров.
Проекты повесток дня восьмой сессии НС пятого созыва и четырехдневных заседаний 26-29 октября будут утверждены голосованием на заседании парламента 26 октября.