ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում հոկտեմբերի 26-ին խորհրդարան էին այցելել Գյումրու Միքայել Նալբանդյանի անվան պետական մանկավարժական ինստիտուտի ուսանողներն ու դասախոսները:
Ազգային ժողովի փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը, ողջունելով ուսանողներին, ներկայացրել է սահմանադրական փոփոխությունների ընթացակարգը, խոսել խորհրդարանական կառավարման ձեւի մասին, ինչպես նաեւ անդրադարձել խորհրդարանի գործունեությանը, երկրի տնտեսական վիճակին ու հայ-ադրբեջանական սահմանում տիրող իրավիճակին: Այս համատեքստում տիկին Նաղդալյանը նշել է, որ Հայաստանի վաղվա անվտանգությունն ու սահմանների ամրությունը կախված է այսօրվա պատանիներից:
Խորհրդարանի փոխնախագահը կարեւորել է «Բաց դռներ» ծրագրի ձեւաչափը եւ նշել, որ սա այն հարթակն է, որը հնարավորություն է ընձեռում երիտասարդների միջոցով ծանոթանալու հասարակությանը հուզող հարցերին:
Հերմինե Նաղդալյանը պատասխանել է նաեւ ուսանողների ու դասախոսների հարցերին, որոնք վերաբերել են Հայաստանի սոցիալ-տնտեսական վիճակին, ԼՂ հակամարտությանը, գործող Սահմանադրությանը եւ առաջարկվող փոփոխություններին:
Այցի ավարտին հյուրերը Ազգային ժողովի նիստերի դահլիճում լուսանկարվել են ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանի հետ:

26 октября в рамках программы “Открытые двери”   парламент посетили студенты и преподаватели Гюмрийского государственного педагогического института им. М.Налбандяна.
Приветствуя студентов, вице-спикер НС Э.Нагдалян представила процедуру конституционных изменений, форму парламентского правления, а также обратилась к   деятельности парламента, экономическому положению страны и к ситуации на армяно-азербайджанской границе. В этом контексте г-жа Нагдалян заметила, что завтрашний день безопасности и крепости границ Армении зависит от сегодняшней молодежи.
Вице-спикер НС подчеркнула важность формата программы “Открытые двери” и отметила, что это площадка, с которой   предоставляется возможность через молодежь ознакомиться с волнующими общество вопросами.
Э.Нагдалян также ответила на вопросы студентов и преподавателей, которые касались социально-экономического положения Армении, Нагорно-Карабахского конфликта, действующей Конституции и предлагаемых изменений.