Նոյեմբերի 2-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի հրավերով երկօրյա պաշտոնական այցով Հայաստան է ժամանելու Ռուսաստանի Դաշնության Դաշնային ժողովի Դաշնության խորհրդի նախագահ Վալենտինա Մատվիենկոյի գլխավորած պատվիրակությունը:
Այցի շրջանակում նախատեսվում են հանդիպումներ ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանի, ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի, ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի, Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի հետ:
ՌԴ ԴԺ ԴԽ նախագահ Վալենտինա Մատվիենկոն մասնակցելու է Հայ-ռուսական միջտարածաշրջանային չորրորդ համաժողովի բացմանը:
Այցի ընթացքում Վալենտինա Մատվիենկոյի գլխավորած պատվիրակությունն այցելելու է նաեւ Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր եւ Հայոց ցեղասպանության թանգարան:

On November 2 at the invitation of the RA NA Speaker Galust Sahakyan the delegation led by the Speaker of the Council of the Federation of the Federal Assembly of the Russian Federation will arrive in Armenia on a two-day official visit.
Within the framework of the visit meetings with the RA President Serzh Sargsyan, the RA NA Speaker Galust Sahakyan, the RA Prime Minister Hovik Abrahamyan and His Holiness Karekin II, Supreme Patriarch and Catholicos of All Armenians are scheduled.
The RF FA FC Speaker Valentina Matvienko will take part in the opening of the Armenian-Russian Inter-Regional Fourth Forum.
During the visit the delegation led by Valentina Matvienko will also visit Tsitsernakaberd Memorial Complex and the Armenian Genocide Museum.