ԱԺ պատգամավոր Մնացական Մնացականյանը պարգեւատրվել է «Ակադեմիական արմավենի» շքանշանով
Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպանությունում նոյեմբերի 26-ին ԱԺ պատգամավոր Մնացական Մնացականյանին ֆրանսիական մշակույթի տարածման գործում եւ ազգային կրթության ոլորտում ունեցած նշանակալի ավանդի համար Ֆրանսիայի վարչապետի հրամանագրով շնորհվել է «Ակադեմիական արմավենի» շքանշանի ասպետի կոչում: Միջոցառմանը ներկա են եղել ԱԺ պատգամավորներ:
Շքանշանը հանձնել է Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպան Ժան-Ֆրանսուա Շարպանտիեն: Նա իր երախտագիտությունն է հայտնել պարոն Մնացականյանին` հայ-ֆրանսիական կապերի ամրապնդման, մասնավորապես՝ կրթության բնագավառում ծավալած նպաստավոր գործունեության համար:
ԱԺ պատգամավոր Մնացական Մնացականյանը շնորհակալություն է հայտնել բարեկամ Ֆրանսիային բարձր պարգեւի համար եւ հավելել, որ այն պարտավորեցնում է այսուհետ եւս նպաստելու հայ-ֆրանսիական հարաբերությունների խորացմանն ու զարգացմանը:

NA Deputy Mnatsakan Mnatsakanyan is Awarded Order of Academic Palms
On November 26 in the French Embassy to Armenia the NA deputy Mnatsakan Mnatsakanyan was awarded Chvalier of Ordre des Palmes académiques/Knight of Order of Academic Palms by the decree of the Prime Minister of France for his significant contribution to spreading of the French culture and to the sphere of national education. The NA deputies attended the event.
The Ambassador of France to Armenia Jean-Francois Charpentier handed over the Order. He expressed his gratitude to Mr Mnatsakanyan for the strengthening of the Armenian-French relations, particularly, for the favourable activities in the sphere of education.
The NA deputy Mnatsakan Mnatsakanyan thanked the friendly France for the higher award and added that it obligates him to promote the deepening and development of the Armenian-French relations from now on.