ԱԺ պատգամավոր Մնացական Մնացականյանը պարգեւատրվել է «Ակադեմիական արմավենի» շքանշանով
Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպանությունում նոյեմբերի 26-ին ԱԺ պատգամավոր Մնացական Մնացականյանին ֆրանսիական մշակույթի տարածման գործում եւ ազգային կրթության ոլորտում ունեցած նշանակալի ավանդի համար Ֆրանսիայի վարչապետի հրամանագրով շնորհվել է «Ակադեմիական արմավենի» շքանշանի ասպետի կոչում: Միջոցառմանը ներկա են եղել ԱԺ պատգամավորներ:
Շքանշանը հանձնել է Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպան Ժան-Ֆրանսուա Շարպանտիեն: Նա իր երախտագիտությունն է հայտնել պարոն Մնացականյանին` հայ-ֆրանսիական կապերի ամրապնդման, մասնավորապես՝ կրթության բնագավառում ծավալած նպաստավոր գործունեության համար:
ԱԺ պատգամավոր Մնացական Մնացականյանը շնորհակալություն է հայտնել բարեկամ Ֆրանսիային բարձր պարգեւի համար եւ հավելել, որ այն պարտավորեցնում է այսուհետ եւս նպաստելու հայ-ֆրանսիական հարաբերությունների խորացմանն ու զարգացմանը:

Депутат НС М.Мнацаканян награжден орденом “Академическая пальма”
26 ноября в Посольстве Франции в РА депутат НС М.Мнацаканян  по указу премьер-министра Франции   награжден учрежденным Наполеоном Бонапартом в 1808 г. орденом “Академическая пальма” – за весомый вклад в распространение французской культуры и в национальное образование.
Награду вручил посол Франции в Армении Жан-Франсуа Шарпантье. Он выразил признательность   г-ну Мнацаканяну за укрепление армяно-французских связей, в частности за плодотворную деятельность в области образования.
Депутат НС М.Мнацаканян поблагодарил дружественную Францию за высокую награду и добавил, что орден обязывает и впредь содействовать углублению и развитию армяно-французских отношений.