Գալուստ Սահակյանը շնորհավորել է ՀՀ Հանրային խորհրդի նախագահ Վազգեն Մանուկյանին՝ ծննդյան 70-ամյակի առթիվ
«Հարգելի պարոն Մանուկյան, շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան 70-ամյակի առթիվ:
Ձեր անունն ու գործունեությունն անմիջականորեն կապված են նորօրյա Հայաստանի պատմության հետ: Դուք կանգնած եք դրա ակունքներում` լինելով Ղարաբաղյան շարժման առաջնորդներից եւ Հայաստանի երրորդ հանրապետության առաջին ղեկավարներից մեկը, որպես պետական եւ հասարակական-քաղաքական գործիչ մեծ ներդրում ունենալով թե՛ պետականության հիմքերն ստեղծելու, թե՛ այդ հիմքերն ամրապնդելու գործում:
Անկախ զբաղեցրած պաշտոններից` Դուք արժանապատվորեն եք ծառայել հայրենիքին` այսօր էլ ակտիվ գործունեություն ծավալելով ի շահ Հայաստանի:
Եւս մեկ անգամ շնորհավորելով ծննդյան օրվա առթիվ` մաղթում եմ Ձեզ առողջություն, հաջողություն եւ ամենայն բարիք»:

Galust Sahakyan Congratulates the Chairman of the RA Public Council Vazgen Manukyan on His 70th Birthday Anniversary
“Dear Mr Manukyan, I congratulate you on your 70th anniversary.
Your name and activities are directly connected with the history of nowadays Armenia. You have stood at its sources, being one of the leaders of Karabakh movement and one of the first leaders of the Third Republic of Armenia, as a state and public-political figure, having great contribution both in creating the bases of statehood and strengthening of those bases.
Irrespective of your occupied posts you have served with dignity to the Motherland, today also having activities for the benefit of Armenia.
Once again congratulating on the occasion of your birthday, I wish you health, success and all the best.”