ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը փետրվարի 17-ին հրաժեշտի հանդիպում է ունեցել Հայաստանում Վրաստանի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Թենգիզ Շարմանաշվիլիի հետ, ով ավարտում է Հայաստանում իր դիվանագիտական առաքելությունը:
ՀՀ ԱԺ նախագահը արդյունավետ է գնահատել դեսպանի աշխատանքը մեր երկրում եւ նշել, որ բազմաթիվ հանդիպումների ընթացքում քննարկված խնդիրների լուծումը նպաստել է հայ-վրացական համագործակցության առաջընթացին: Գալուստ Սահակյանը հույս է հայտնել, որ առաջիկայում թե՛ համագործակցությունը երկու պետությունների միջեւ, թե՛ փոխհարաբերությունները բարեկամ երկրների խորհրդարանների միջեւ առավել կաշխուժանան:
Թենգիզ Շարմանաշվիլին, շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար, կարեւորել է համագործակցությունը բարեկամ երկրների խորհրդարանների միջեւ եւ նշել, որ իր առաքելության իրականացման տարիներին մեծ տեղ է հատկացրել այդ համագործակցության վերականգնմանը, զարգացմանն ու առաջընթացին:
Դեսպանն իր երախտագիտությունն է հայտնել ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահին եւ ՀՀ ԱԺ պատգամավորներին իր գործունեության ընթացքում ցուցաբերած աջակցության համար եւ նշել, որ հեռանալով Հայաստանից՝ շարունակում է մնալ հայ ժողովրդի հավատարիմ բարեկամը:
Գալուստ Սահակյանը նորանոր հաջողություններ է մաղթել Թենգիզ Շարմանաշվիլիին աշխատանքային հետագա գործունեության մեջ:

On February 17, the RA NA Speaker Galust Sahakyan had a farewell meeting with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Georgia to Armenia Tengiz Sharmanashvili, who completes his diplomatic mission in Armenia.
The RA NA Speaker effectively assessed the Ambassador’s work in our country and noted the solution of the debated problems during many meetings promoted the progress of the Armenian-Georgian cooperation. Galust Sahakyan expressed hope that in future both the cooperation between the two states and the relations between the parliaments of the friendly countries will further enliven.
Thanking the Speaker for the reception, Tengiz Sharmanashvili highlighted the cooperation between the parliaments of the friendly countries and noted that during his tenure he had given great place to the restoration, development and progress of that cooperation.
The Ambassador expressed his gratitude to the Speaker of the RA National Assembly and the RA NA deputies for their support shown during his activities and stated that leaving Armenia he will continue remaining the Armenian people’s faithful friend.