Փետրվարի 19-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ աշխատանքային խորհրդակցությունը, որը վարել է Ազգային ժողովի փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը:
Քննարկվել են Ազգային ժողովի հինգերորդ գումարման իններորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին եւ փետրվարի 22-25-ի ԱԺ քառօրյա նիստերի օրակարգի մասին որոշումների նախագծերը:
ԱԺ իններորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին որոշման նախագծում ընդգրկվել է 6 հարց: ԱԺ առաջիկա քառօրյա նիստերի օրակարգի որոշման նախագծում ընդգրկվել են 137 հարց, 39 միջազգային պայմանագիր:
ԱԺ հինգերորդ գումարման իններորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին եւ փետրվարի 22-25-ի ԱԺ նիստերի օրակարգի մասին որոշումների նախագծերի քվեարկությունը տեղի կունենա Ազգային ժողովի փետրվարի 22-ի նիստում:

19 февраля состоялось рабочее совещание парламента, которое вел вице-спикер НС Э.Шармазанов.
Обсуждены проекты решений по повесткам дня девятой сессии НС пятого созыва и четырехдневных заседаний НС 22-25 февраля.
В проект решения о повестке дня девятой сессии НС пятого созыва включены 6 вопросов. В проект решения повестки дня предстоящих четырехдневных заседаний НС включены 137 вопросов, 39 международных договоров.
Проекты решений о внесении дополнений в повестку дня девятой сессии НС пятого созыва и повестке дня четырехдневных заседаний 22-25 февраля будут утверждены голосованием на заседании парламента 22 февраля.