ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը եւ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Հովհաննես Սահակյանը փետրվարի 24-ին ՀՀ ՄԻՊ գրասենյակում աշխատակազմին են ներկայացրել Արման Թաթոյանին, ով երեկ ԱԺ նիստում գաղտնի քվեարկությամբ ընտրվել է ՀՀ Մարդու իրավունքների պաշտպան:
ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը շնորհավորել է Արման Թաթոյանին՝ նշելով, որ նորընտիր Պաշտպանն իր մասնագիտական գիտելիքներով, փորձով եւ անաչառությամբ աշխատակազմի օգնությամբ կլուծի ոլորտում առկա խնդիրները: Տիկին Նաղդալյանն ընդգծել է, որ Մարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատանքի արդյունքում մարդու իրավունքները մեր երկրում կլինեն առավել պաշտպանված:
ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Հովհաննես Սահակյանը եւս շնորհավորել է պարոն Թաթոյանին եւ մաղթել արդյունավետ աշխատանք:
Նորանշանակ Պաշտպանը շնորհակալություն է հայտնել մեծ վստահության համար եւ նշել, որ այն կարեւոր երաշխիք է՝ թիմային եւ նվիրված աշխատանքի շնորհիվ իրենց առջեւ դրված խնդիրները հաղթահարելու համար:

24 февраля вице-спикер НС Э.Нагдалян и председатель Постоянной комиссии НС по государственно-правовым вопросам О.Саакян в офисе омбудсмена представили аппарату А.Татояна, который вчера на заседании НС тайным голосованием избран Защитником прав человека РА.
Вице-спикер НС Э.Нагдалян поздравила А.Татояна, отметив, что новоназначенный омбудсмен своими профессиональными знаниями, опытом и беспристрастностью с помощью аппарата решит существующие в сфере проблемы. Г-жа Нагдалян подчеркнула, что благодаря работе   омбудсмена права человека в нашей стране будут максимально защищены.
Председатель Постоянной комиссии НС по государственно-правовым вопросам О.Саакян также поздравил А.Татояна и пожелал эффективной работы.
Новоназначенный омбудсмен поблагодарил за высокое доверие и отметил, что это   важная   гарантия преодоления стоящих перед ними проблем – благодаря командной и самоотверженной работе.