ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը եւ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Հովհաննես Սահակյանը փետրվարի 24-ին ՀՀ ՄԻՊ գրասենյակում աշխատակազմին են ներկայացրել Արման Թաթոյանին, ով երեկ ԱԺ նիստում գաղտնի քվեարկությամբ ընտրվել է ՀՀ Մարդու իրավունքների պաշտպան:
ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը շնորհավորել է Արման Թաթոյանին՝ նշելով, որ նորընտիր Պաշտպանն իր մասնագիտական գիտելիքներով, փորձով եւ անաչառությամբ աշխատակազմի օգնությամբ կլուծի ոլորտում առկա խնդիրները: Տիկին Նաղդալյանն ընդգծել է, որ Մարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատանքի արդյունքում մարդու իրավունքները մեր երկրում կլինեն առավել պաշտպանված:
ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Հովհաննես Սահակյանը եւս շնորհավորել է պարոն Թաթոյանին եւ մաղթել արդյունավետ աշխատանք:
Նորանշանակ Պաշտպանը շնորհակալություն է հայտնել մեծ վստահության համար եւ նշել, որ այն կարեւոր երաշխիք է՝ թիմային եւ նվիրված աշխատանքի շնորհիվ իրենց առջեւ դրված խնդիրները հաղթահարելու համար:

On February 24, at the RA HRD office the NA Deputy Speaker and the Chairman of the NA Standing Committee on State and Legal Affairs Hovhannes Sahakyan introduced Arman Tatoyan to the staff.The former was elected the RA Human Rights Defender the day before at the NA sitting by secret ballot.
The NA Deputy Speaker Hermine Naghdalyan congratulated Arman T atoyan, noting that the newly elected Human Rights Defender will solve the existing problems with his professional knowledge, experience and fairness and with the help of the staff.
Mrs Naghdalyan underlined that, as a result of Human Rights Defender's work, the human rights in the country will be more protected.
The Chairman of the NA Standing Committee on State and Legal Affairs Hovhannes Sahakyan also congratulated Mr Tatoyan and wished him effective work.
The newly appointed Human Rights Defender has thanked them for the great ctrust and  noted that it is an important guarntee for overcoming the problems due to devoted team work.