ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Կորյուն Նահապետյանը, հանձնաժողովի անդամներ Էդմոն Մարուքյանը եւ Իշխան Խաչատրյանը մարտի 21-ին աշխատանքային այցի շրջանակում եղել են ՀՀ ոստիկանության «Ճանապարհային ոստիկանություն» ծառայությունում:
Հանձնաժողովի նախագահ Կորյուն Նահապետյանը նշել է, որ ճանապարհային երթեւեկության անվտանգության ապահովման ոլորտում առկա խնդիրները քննարկելու նպատակով իր գլխավորած հանձնաժողովն առաջիկայում նախատեսել է խորհրդարանական լսումներ անցկացել եւ իրենց այցի նպատակն է մինչ այդ ոլորտի խնդիրների վերաբերյալ ՃՈ պատասխանատուներից ստանալ տեղեկատվություն, լսել նրանց առաջարկները:
ՀՀ ոստիկանության «Ճանապարհային ոստիկանություն» ծառայության պետ Արմեն Հակոբյանի հետ հանդիպման ժամանակ ԱԺ պատգամավորները հետաքրքրվել են ոլորտի օրենսդրական բարեփոխումների արդյունքների, տեսանկարահանող եւ արագաչափ սարքերի տեղադրումից հետո ճանապարհային պատահարների վիճակագրության, տեխնիկական այդ միջոցների ներդրման նպատակահարմարության ու արդյունավետության, ճանապարհային երթեւեկության կանոնների խախտումների համար սահմանված վարչական տուգանքների չափերի վերանայման անհրաժեշտության մասին: Արմեն Հակոբյանը ներկայացրել է ՃՈ բնագավառում իրականացվող բարեփոխումների ընթացքը, տրանսպորտային միջոցների գրանցման, հաշվառման, վարորդական վկայականների հատկացման գործընթացի բարեփոխումների ուղղությամբ իրականացված աշխատանքները:
ԱԺ պատգամավորներն այցելել են նաեւ ՃՈ ճանապարհային երթեւեկության կանոնների խախտումների վերջնական արձանագրման կենտրոն եւ ծանոթացել աշխատանքի առանձնահատկություններին:

21 марта председатель Постоянной комиссии НС по обороне, национальной безопасности и внутренним делам К.Нагапетян, члены комиссии Э.Марукян и И.Хачатрян с рабочим визитом побывали в службе Дорожной полиции (ДП) РА.
Председатель комиссии К.Нагапетян отметил, что возглавляемая им комиссия наметила созыв парламентских слушаний для обсуждения существующих проблем в сфере обеспечения безопасности дорожного движения и цель их посещения – получить до этого от ответственных лиц ДП информацию о проблемах сферы, выслушать их предложения.
В ходе встречи с начальником ДП РА А.Акопяном депутаты НС интересовались итогами законодательных реформ сферы, статистикой дорожных происшествий, целесообразностью и эффективностью установки технических средств наблюдения за дорожным движением, установленными административными штрафами за нарушение правил дорожного движения и др. Начальник ДП дал исчерпывающие ответы на интересующие депутатов вопросы.
Депутаты НС посетили также Центр конечной регистрации нарушений правил дорожного движения ДП и ознакомились со спецификой его работы.