ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը ցավակցական ուղերձ է հղել Բելգիայի Թագավորության Սենատի նախագահ Քրիստին Դեֆրեյնին եւ Ներկայացուցիչների պալատի նախագահ Սիգֆրիդ Բրակեին՝ Բրյուսելում տեղի ունեցած ահաբեկչությունների կապակցությամբ: Ուղերձում ասվում է.
«Խորապես ցնցված եմ այսօր առավոտյան Բրյուսելում տեղի ունեցած ահասարսուռ ահաբեկչություններից:
Մենք խստորեն դատապարտում ենք այս զարհուրելի գործողությունները, որոնք բազմաթիվ անմեղ կյանքեր խլեցին: Կարծում եմ, որ քաղաքակիրթ հանրությունը համատեղ ջանքերով պետք է պայքարի այս չարիքի դեմ` թույլ չտալով, որ անհանդուրժողականությունն ու ծայրահեղականությունը տարածում գտնեն:
ՀՀ Ազգային ժողովի եւ անձամբ իմ անունից մեր խորին ցավակցությունն ու զորակցությունն ենք հայտնում զոհվածների հարազատներին` մաղթելով համբերություն եւ ոգու արիություն, իսկ վիրավորներին` շուտափույթ ապաքինում»:

Председатель НС Г.Саакян направил соболезнование председателю Сената Кристин Дефрейн и   председателю Палаты представителей Королевства Бельгии Сигфриду Браке в связи с террористическим актом в Брюсселе. В послании сказано:
“Глубоко потрясены произошедшим сегодня утром ужасным террористическим актом в Брюсселе
Мы строго осуждаем эти страшные действия, унесшие множество безвинных жизней. Думаю, цивилизованное сообщество должно совместными усилиями бороться с этим злом, не позволяя распространения нетерпимости и экстремизма.
От имени НС РА и лично себя выражаю наше глубокое соболезнование и поддержку родным погибших, желая терпения и мужества, а раненым – скорейшего выздоровления”.