Ապրիլի 5-ին ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում խորհրդարան են այցելել Երեւանի Խաչատուր Աբովյանի անվան հայկական պետական մանկավարժական համալսարանի կուլտուրայի ֆակուլտետի հեռուստառադիոլրագրության բաժնի ուսանողները եւ դասախոսները:
Ապագա լրագրող ուսանողները նախ հետեւել են Ազգային ժողովի նիստին, ապա մասնակցել են հերթական բաց դասին, որը վարել է ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը:
Ուսանողների խնդրանքով ԱԺ փոխնախագահն անդրադարձել է հայությանն այսօր խիստ մտահոգող ղարաբաղա-ադրբեջանական շփման գծում Ադրբեջանի կողմից զինադադարի խախտմանն ու ռազմական լայնածավալ գործողությունների վերսկսմանը, ԼՂ հակամարտության կարգավորման հարցին, վերջին օրերի իրադարձությունների առնչությամբ միջազգային կառույցների արձագանքներին:
Այնուհետեւ ուսանողներն Ազգային ժողովի լիագումար նիստերի դահլիճում ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովի հետ լուսանկարվել են:

On April 5, within the framework of the NA Open Doors programme the students and lecturers of the TV and Radio Journalism Department of the Faculty of Culture of Yerevan Khachatur Abovyan Armenian State Pedagogical University visited the parliament.
First, the future student journalists observed the sitting of the National Assembly, and then took part in the regular open lesson, which conducted the NA Deputy Speaker Eduard Sharmazanov.
At the students’ request the NA Deputy Speaker touched upon the violation of the ceasefire by Azerbaijan on Karabakh-Azerbaijani Line of Contact and the resumption of the large-scale military operations strongly concerning today the Armenians, the issue of the Nagorno Karabakh conflict settlement, the responses of the international structures connected with the events of recent days.
Afterwards the students had their photo taken with the NA Deputy Speaker Eduard Sharmazanov at the Plenary Session Hall of the National Assembly.