Ապրիլի 6-ին «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում Ազգային ժողով են այցելել «Մխիթար Սեբաստացի» կրթահամալիրի սաները:
Աշակերտները ներկա են գտնվել Ազգային ժողովի նիստին, ապա մասնակցել են բաց դասի, որը վարել է Ազգային ժողովի նախագահի խորհրդական Հրայր Զորյանը, ով երեխաներին հանգամանալից ներկայացրել է խորհրդարանի կառուցվածքը եւ օրենսդիր գործունեությունը: Պարոն Զորյանն անդրադարձել է նաեւ կրթահամալիրի սաներին հետաքրքրող հարցերին, որոնք հիմնականում վերաբերում էին վերջին օրերին ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանին տիրող իրավիճակին, հայոց բանակի ռազմական գործողություններին, ՀՀ արտաքին քաղաքականությանը եւ խորհրդարանական կառավարման համակարգին:
Հանդիպման ավարտին խորհրդարան այցելած աշակերտները Հրայր Զորյանի հետ լուսանկարվել են Ազգային ժողովի լիագումար նիստերի դահլիճում:

6 апреля в рамках программы “Открытые двери” НС посетили питомцы образовательного комплекса “Мхитар Себастаци”.
Учащиеся присутствовали на заседании НС, а затем приняли участие в открытом уроке, который вел советник Председателя НС Г.Зорян. Он подробно представил детям структуру и законодательную деятельность парламента. Г-н Зорян обратился также к волнующим питомцев вопросам, которые касались в основном ситуации в последние дни на карабахско-азербайджанской  границе, боевых действий армянской армии, внешней политики и системы парламентского правления РА.
В завершение встречи посетившие парламент учащиеся сфотографировались с Г.Зоряном в зале пленарных заседаний НС.